עיצוב דירות יוקרה – מגוון אפשרויות וסגנונות עיצוב

עיצוב דירות יוקרה

עבור מרבית האנשים, המונח עיצוב דירות יוקרה מעלה קונוטציות של זהב, שיש יוקרתי ואולי אפילו רהיטי וינטאג’ מוזהבים. לכאורה מדובר בנישה קטנה שאפשר לאפיין אותה באמצעות שורה של אלמנטים עיצוביים, אלא שבפועל מדובר בתחום נרחב מאוד, שמציע שורה ארוכה של אפשרויות לעיצוב בכל סגנונות העיצוב, ולצורך העניין עיצוב דירות יוקרה יכול להתבסס כל כולו על סגנון העיצוב הכפרי, שלכאורה לא קשור לאף אסוציאציה שעולה אצל אנשים מן השורה וללא היכרות עם עולם העיצוב.

יוקרה במגוון סגנונות עיצוב

ללא ספק, המוטיב המרכזי בתהליך של עיצוב דירות יוקרה הוא מוטיב היוקרה. העיצוב חייב להיות מוקפד מאוד, לעשות שימוש בחומרי גלם איכותיים ולשדר יוקרה מכל עבר. יחד עם זאת, לא כל דירות היוקרה נראות אותו הדבר, ובכל דירה כזאת אנו עשויים להעדיף אווירה שונה, ולבסס את עיצובה על טעם שונה. כך למשל, ייתכן שאתם רוצים לעצב את דירתכם בצורה יוקרתית, אבל אתם רוצים לשמר גם אווירה חמימה, רומנטית ואינטימית, קצת כמו בעיצוב צימר. לחילופין, ייתכן שאתם מעדיפים את סגנון העיצוב המודרני עם המון פלסטיק, מתכות בוהקות וקווים ישרים, או אולי בסגנון וינטאג’ עם רהיטים עתיקים ומוזהבים עמוסי פרטים קטנים ועיטורים.

ליווי מקצועי של אדריכלית או מעצבת פנים בעלת ניסיון בתחום של עיצוב דירות יוקרה

בדיוק מהסיבה הזאת, כאשר אתם נכנסים לתהליך של עיצוב דירות יוקרה אתם רוצים שלצידכם תעמוד מעצבת פנים או אדריכלית מקצועית, שעבורה עיצוב דירות יוקרה הוא עולם שלם שבתוכו אפשר לבחור כיוונים שונים ומגוונים בהתאם להעדפות הלקוח ועל פי עקרונות העיצוב המקצועיים. אדריכלית מקצועית המתמחה בתחום זה, תדע לספר לכם תחילה מה היא המשמעות של דירת יוקרה, וכיצד היוקרה הזאת באה לידי ביטוי. רמז: אין צורך ברהיטים מוזהבים או בשיש איטלקי יקר כדי ליצור את אפקט היוקרה, אם כי אלו הן בהחלט אפשרויות לגיטימיות כמו כל אפשרות אחרת.

יצירת אפקט היוקרה סביב מרחב וסביב אסתטיקה

בתהליך של עיצוב דירות יוקרה, ישנם שני מוקדים שסביבם נבנית היוקרה: מרחב ואסתטיקה. אפקט היוקרה הוא אפקט שתהליך יצירתו תלוי בהרבה יותר מאשר ספות מוזהבות, תמונות קיר גדולות עם מסגרת וריצוף שיש יוצא דופן. למעשה, אחד מהאלמנטים המשמעותיים ביותר בתהליך של עיצוב דירות יוקרה הוא המרחב, כשדירות אלה נהנות ממרחב גדול ופתוח עם פיזור חכם של הריהוט בצורה מרווחת מאוד, ששומרת על פריטי הריהוט כפריטים בתוך תמונה עיצובית כוללת, כתמונת העיצוב עצמה.

 עיצוב דירות יוקרה

עיצוב המתמקד ביצירת סטטוס, סגנון חיים וקלאס

בהיבט האסתטי, עיצוב דירות יוקרה מבוסס על אלמנטים המיועדים פחות לשדר יופי במובן המיידי של המילה, ויותר לשדר קלאס, סטטוס, מעמד, סגנון חיים, שהמוטיב המרכזי שעובר דרך כל אלה הוא כמובן כסף ויכולת כלכלית. בניגוד לדעה הרווחת, את האלמנט הזה ניתן להשיג לא רק באמצעות זהב, אלא גם באמצעות פלסטיק ועץ וגם בגוונים “רגילים” לגמרי שאינם מתקשרים ליוקרה באופן מובהק. ישנם כיום פריטי ריהוט המבוססים על פולימרים מוקשחים, שיוצרים מרחב סופר אסתטי וסופר יוקרתי, או פריטי עץ מלא בשילוב פרקטים יוקרתיים שיוצרים אפקט יוקרתי עם טאצ’ חמים ואינטימי.

עיצוב יוקרה הוא ממש לא רק רהיטי זהב ושיש איטלקי יקר

הדברים נשמעים לכאורה ברורים, אלא שמרבית האנשים הפונים למעצב פנים לטובת עיצוב דירות יוקרה, מציגים בדרך כלל קבעון מחשבתי סביב תמונות ודימויים שבדרך כלל מגיעים מהמסך הגדול. דימויים אלה כוללים בדרך כלל שיש, ריהוט ועיצוב בצורת וינטאג’ ושילובי גוונים מוזהבים במרחב הדירה, ואם אתם מבקשים לעצב את הדירה שלכם בצורה יוקרתית, אבל בסגנון שונה לגמרי, כדאי שתדעו שעומדות לרשותכם כל האפשרויות הקיימות מכל סגנונות העיצוב, ובכל אחד מהם תוכלו ליצור את אפקט היוקרה גם בלי פריט מוזהב אחד, וגם בלי ריצוף שיש. כל מה שאתם צריכים לעשות הוא להגיע לאיש המקצוע המתאים, מעצבת פנים או אדריכלית שמכירה את עולם העיצוב לדירות יוקרה.

האם כל דירה יכולה לעבור תהליך של עיצוב דירות יוקרה?

אחרי שאמרנו את כל זה, נשאלת השאלה האם עיצוב דירות יוקרה הוא תחום רלוונטי לדירות קטנות, דירות שלושה או ארבעה חדרים או אפילו דירות סטודיו, והתשובה היא בהחלט כן, אם כי ישנם מיתארים שמתאימים יותר מאחרים, מיתארים שיכולים לייצר את אפקט היוקרה בצורה המובהקת ביותר. גם יוקרה הוא ביטוי יחסי, ודירת 3 חדרים בבניין משותף סטנדרטי בהחלט יכולה לעבור תהליך של עיצוב דירות יוקרה וגם אם לא תתחרה על הדירה היוקרתית ביותר, היא בהחלט תספק את ערך היוקרה בצורה מובהקת. בהיבט זה, המיתארים המתאימים ביותר לעיצוב יוקרתי הם מיתארים המבוססים על מרחב גדול, בין שמרחב זה בא לידי ביטוי בוילה גדולה ובין שהוא בא לידי ביטוי בדירת סטודיו ענקית. המרחב כאמור הוא מרכיב חשוב בעיצוב יוקרתי, ובהיעדרו קשה ליצור את אפקט היוקרה בצורה מובהקת.

בנו לעצמכם תכנית עיצוב אישית עם תמונות ועקרונות משלכם

כלקוחות המזמינים את שירות העיצוב ממעצב מקצועי, אתם אינכם אמורים להבין את כל העקרונות המקצועיים הכרוכים בעיצוב דירת יוקרה, אבל אתם בהחלט רוצים להיחשף לכמה שיותר עיצובים יוקרתיים, לקבל רעיונות, לגבש העדפות אישיות ולבסס לעצמכם תכנית אישית הכוללת את הקווים המנחים והקווים האדומים מבחינתכם. את התכנית הזאת תוכלו לבנות במחברת פשוטה, בה אתם מדביקים תמונות של אלמנטים אותם תרצו לשלב בעיצוב הדירה שלכם, או אלמנטים שלא תרצו בשום פנים ואופן. במחברת תוכלו גם לכתוב את כל העולה בראשכם סביב לגבי העיצוב האולטימטיבי מבחינתכם, ובסופו של דבר תכנית אישית זו תשמש אתכם בהתנהלות מול המעצב המקצועי, כך שבמקביל לניהול התהליך בצורה מקצועית, תוכלו להבטיח שגם ההעדפות האישיות שלכם באות לידי ביטוי, ושהעיצוב הנבחר הוא העיצוב שאתם באמת רוצים.

פינת אוכל

הצורך ברמת ביצוע מקצועית יוצאת דופן כאשר מדובר ביוקרה

תהליכי עיצוב פנים הם תהליכים שחייבים להתבצע בצורה מקצועית, ורצוי שיעשו בליווי איש או אשת מקצוע, אדריכלית או מעצבת פנים. דברים אלה מקבלים משנה חשיבות כאשר מדובר בתחום של עיצוב דירות יוקרה. עיצוב חסר טעם בדירה רגילה עדיין יכול לייצר אפקט נעים וסביר, גם אם לא מושלם, כאשר הוא מבוצע בצורה לא מקצועית, ומבוסס בעיקר על טעם אישי ומצבי רוח חולפים, אבל כאשר מדובר בדירת יוקרה, כל פרט חייב להיות מחושב ומתוכנן היטב. למעשה, חלק מרכזי ביצירת אפקט היוקרה הוא מראית העין שהעיצוב מבוסס על חשיבה מעמיקה, שכל פרט ומיקומו במרחב נבחרו בקפידה.

בחירת איש המקצוע משפיעה ישירות על התוצאה הסופית

את איש המקצוע המתאים תוכלו למצוא בעיקר באמצעות המלצות של חברים ובני משפחה, ובאמצעות חוות דעת מקצועיות של אנשי מקצוע מתוך עולם העיצוב. בהיבט זה חשוב לזכור שמידת החשיפה והמעמד התקשורתי של המעצב, הם אלמנטים חשובים שמשפיעים עלינו לא מעט, אבל מה שבאמת צריך להילקח בחשבון הוא תיק העבודות של אותו מעצב, סגנון העבודה שלו, היכולת שלו להגיע לשפה משותפת ולכימיה עם הלקוח, וכמובן התוצאות הסופיות שהוא יודע להציג מעבודות קודמות שביצע.

ואבי סאבי מציעה שירות מקצועי וניסיון רב בתכנון וניהול פרוייקטים מורכבים ותשמח לעצב את דירת החלומות שלכם!

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button