עיצוב צימרים – מה חשוב לדעת לפני בחירת העיצוב

ענף הצימרים הוא ענף שחווה צמיחה והתפתחות אדירה בשוק לינת התיירות, במהלך שני העשורים האחרונים. במובנים רבים, צמיחה זאת הביאה איתה גם היבטים שליליים בעיקר בצורה של בעלי בתים פרטיים במושבים באזור הצפון והדרום, שביקשו לקפוץ על הגל והפכו חדרים ומחסנים לצימרים ללינה תיירותית. תופעה זו יצרה היצע גדול של צימרים מעוצבים ומרווחים שהותאמו באופן מיוחד ללינה תיירותית, ולצידם גם לא מעט צימרים שסיפקו פתרונות לינה בלבד, ללא שום קשר לתיירות, ללא התייחסות להיבט של עיצוב צימרים, האווירה והמאפיינים המתבקשים בתחום הלינה התיירותית.

השקעה הולכת וגוברת בעיצוב צימרים

הבשורה הטובה היא, שתופעה זו כבר כמעט ואינה קיימת, בעיקר לאור הניסיון שצבר הציבור הרחב סביב עולם לינת הצימרים. כאשר אנו יוצאים לנופש, אנו מבקשים לא רק לשים את הראש על מיטה חמה, אלא גם ובעיקר לחוות את החופש, את הפינוק ואת שבירת השגרה, שלשמם יצאנו לנופש מלכתחילה. בהתאם לכך, כבעלי צימרים אתם רוצים להכיר היטב את הנושא של עיצוב צימרים ולהבין מה הם בדיוק המאפיינים החשובים שיש להקפיד עליהם בתהליך העיצוב, על מנת להשיג את המטרות החשובות והאופייניות בתחום של אירוח תיירותי. את תהליך העיצוב עצמו, חשוב לבצע בסיוע איש מקצוע, בין במסגרת מפגשי ייעוץ נקודתיים, ובין במסגרת ליווי צמוד של מעצבת פנים או אדריכלית בעלת ניסיון בתחום ספציפי זה של עיצוב צימרים.

צימר הוא פתרון אירוח ולא רק פתרון לינה

אז מה זה עיצוב צימרים, ומה הם ההיבטים שיש להקפיד עליהם בביצועו? ובכן, כדי לעצב צימר, חשוב להבין תחילה את תפקידו של הצימר ואת הערכים שהוא אמור לספק ללקוח. צימר הוא לא רק פתרון לינה, אלא פתרון אירוח, וזה מה שעושה את ההבדל בין ההסתפקות במחסן קטן שנצבע ונוקה, ובין צימר מעוצב ומפנק. הצימר משמש אותנו כנקודת הלינה אליה אנו חוזרים אחרי כל טיול שאנו מבצעים, אבל הוא משמש אותנו גם במשך היום, ובמקרים רבים הנופש בצימר ממוקד כולו בשהייה רצופה 24 שעות ביממה בצימר עם יציאות קצרות לביקורים בסביבה המיידית. בהתאם לכך, הצימר אמור לספק לאורחים סביבה נעימה, נוחה, מפנקת, מעניינת וכזאת שלא מזכירה לנו את הבית בשום דבר.

צימר לזוגות צעירים או צימר למשפחות עם ילדים?

האלמנט השני שחשוב להבין בתחום של עיצוב צימרים הוא מטרות אפשריות שבשמן בוחרים אנשים להתארח בצימר. אחת המטרות השכיחות ביותר היא רומנטיקה. זוגות רבים בוחרים לבלות סופי שבוע או מספר ימים בצימר באזור פסטורלי, כשהם לבדם עם עצמם, מנותקים מן העולם. מטרה נוספת יכולה להיות טיול משפחתי עם הילדים, ובמקרה כזה החשיבות של הרומנטיקה מתחלפת בחשיבות של מרחב ושימושיות. יחד עם זאת, בשני המקרים ישנם אלמנטים שחשוב להקפיד עליהם, לרבות אסתטיקה, מרחב מחייה, תאורה, מרחב פנים מול מרחב חוץ, חלוקת החלל הפנימי ופינוקים מיוחדים כמו אמבט מפואר, ג’קוזי, סאונה יבשה, בריכה פרטית, חצר פרטית עם פינת מנגל וכדומה.

התמקדות בנישה או שילוב של שתי הנישות יחד

בתהליך של עיצוב צימרים תוכלו להחליט שאתם מתמקדים בנישה של זוגות צעירים ומעצבים לעצמכם צימרים רומנטיים ומפנקים, שיודעים להציע את חבילת הערך הטובה והאטרקטיבית ביותר לכל מי שרוצה ליהנות ממספר ימים של רומנטיקה. לחילופין, תוכלו להחליט שאתם מתמקדים בנישה של משפחות עם ילדים, ולבסוף תוכלו להחליט שאתם יוצרים עיצוב כלאיים שיכול להתאים לשני המקרים. זו היא כמובן האפשרות המועדפת, וזוהי גם האפשרות שדורשת את ההשקעה הגבוהה ביותר, ובשורות הבאות תוכלו להבין מדוע.

אלמנטים ספציפיים להתאמת הצימר לנישה הנבחרת

עיצוב צימרים לזוגות אוהבים צריך לכלול אלמנטים שמדגישים את האלמנט הרומנטי: בקתות עץ מלא, מיטה זוגית רחבה בסגנון אפיריון, חדר אמבטיה, ג’קוזי זוגי ושלל פריטי עיצוב המיועדים להדגיש את המרכיב הרומנטי. עיצוב צימרים למשפחות צריך לכלול אלמנטים שמדגישים את הפעילות המשפחתית ואת הנוחות: מיטות נפתחות, חצר פרטית, מטבח מאובזר, פינת סאונד וטלוויזיה, בריכה פרטית ובסך הכל צימר גדול יותר שניתן ליצור בו גם חלוקה פנימית. החלטה זו היא החלטה תכנונית שיש לקבל בשלבים הראשונים והיא אינה סותרת את הצורך בעיצוב יוצא דופן, פרמטר חשוב בשני המקרים.

עיצוב צימרים

צימרים הפונים לכלל סוגי האורחים

כאשר אתם מבקשים ליצור יצור כלאיים שיאפשר לכם להציע פתרון לינה ואירוח גם לזוגות אוהבים וגם למשפחות עם ילדים, ולעשות את זה בצורה תחרותית ביחס לצימרים מתמחים אחרים באזור, יהיה עליכם להשקיע ביצירת כלל הערכים והאלמנטים שצויינו לעיל, כך שכל אורח שיגיעו לצימר יוכל ליהנות מחוויה מלאה המתאימה לצרכיו. כך למשל, נושא הבריכה הוא נושא חשוב מאוד לכל משפחה עם ילדים קטנים, ולעיתים מספיק שבצימר לא תהיה בריכה כדי לפגוע במידת האטרקטיביות שלו בצורה משמעותית ביחס לצימרים אחרים המציעים בריכה פרטית או בריכה מרכזית למתחם צימרים. במקרה כזה, לא משנה כמה השקעתם בעיצוב ובאסתטיקה, הלקוח רוצה בריכה ומדובר באלמנט חשוב ומכריע עבורו. בדומה לכך, ג’קוזי יכול להפוך למרכיב מכריע כאשר מדובר בזוג צעיר שמחפש את החוויה הרומנטית האולטימטיבית.

בחירת סגנון העיצוב

על המרכיבים הפונקציונליים הללו, נותר כעת להוסיף את נושא העיצוב עצמו, מעבר לרמה התכנונית. עיצוב צימרים הוא עיצוב שמתמקד בדרך כלל בסגנון הכפרי עם המון עץ מלא, והסיבה הברורה לכך היא שסגנון עיצוב זה יוצר אווירה חמימה, נעימה ואינטימית שמתאימה גם לזוגות רומנטיים וגם למשפחות עם ילדים. במקביל, קיימת אפשרות לעצב את הצימר בצורה אסתטית גם ללא פריט עץ מלא אחד, עיצוב המבוסס יותר על סגנון העיצוב המודרני או הקלאסי, כמו עיצוב של דירות יוקרה למשל. מה שחשוב לזכור בתהליך העיצוב הוא, שאתם רוצים ליצור אווירה שתסייע לאורחים שלכם להתנתק מהשגרה שלהם. אם הצימר מעוצב כמו בית סטנדרטי, הוא לבטח יהיה פחות אטרקטיבי מאשר צימר המעוצב בסגנון כפרי, וזהו שיקול שיש לקחת בחשבון.

התאמת העיצוב למטרות העסקיות

כפי שניתן לראות, עיצוב צימרים הוא נושא מורכב שדורש גם הבנה אדריכלית וגם הבנה בהיבטים העסקיים והתיירותיים של הצימר בהיותו עסק עם כוונות רווח. עיצוב הצימר על בסיס טעם אישי או כשרון, גם אם יוביל לעיצוב מעניין ואסתטי, לא תמיד יצליח למלא את המטרות העסקיות שלכם כבעלי הצימר. ישנה שורה של פרמטרים שעליכם לקחת בחשבון בתהליך העיצוב והתכנון, ולשם כך נדרש איש מקצוע המכיר את עולם עיצוב הפנים בכלל, כמו ואבי סאבי. יחד עם זאת, את התכנון העסקי יהיה עליכם לעשות בעצמכם, וכך גם לגבי ההחלטות העסקיות.

קבלו החלטות עסקיות, ועצבו את הצימר בהתאם

הדבר שאתם רוצים לעשות הוא לבחון את נתוני השוק, ולהבין את היקפי האירוח בצימרים בהיבטים דמוגרפיים, זוגות מול משפחות, מספר נופשים, התרומה של בריכה להכנסה הכוללת וכדומה. נתונים אלה יסייעו לכם להחליט האם אתם רוצים שתי בקתות עץ, מתחם צימרים קטנים או כל קונפיגורציה אחרת. לאחר שתקבלו את ההחלטה, הזמינו איש מקצוע המתמחה בתחום של עיצוב צימרים ועבדו איתו בשיתוף פעולה כדי להשיג את מטרותיכם העסקיות, ולצד זאת להביא את עצמכם לידי ביטוי בתהליך.

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button