עיצוב פנים במרכז – לגאוגרפיה יש משמעות בבחירת עיצוב

האם עיצוב פנים במרכז שונה מאשר עיצוב פנים בצפון או בדרום? האם ישנם מאפיינים ועקרונות מסויימים שמתאימים במיוחד לאזור המרכז ואינם מתאימים לאזורים אחרים? ובכן, התשובה היא בהחלט כן, ויש לכך 3 סיבות מרכזיות, שתחילה נמנה אותן, ולאחר מכן נסביר את המשמעות שלהן על הנושא של עיצוב פנים. כפי שתוכלו לשים לב, כל האפשרויות פתוחות בפניכם, בין שאתם מחפשים פתרונות עיצוב פנים במרכז ובין שמדובר בבית פרטי בצפון הארץ, אבל ישנה חשיבות עצומה להבנת האפשרויות האלה והמשמעות של בחירה בכל אחת מהן:

  1. אקלים – ישראל היא אמנם מדינה קטנה, אבל בתוך המרחב הקטן הזה אפשר למצוא את כל סוגי האקלים, לרבות שלג בצפון כשבדרום זורחת השמש. האקלים באזור המרכז מאופיין בעיקר בלחות גבוהה ובטמפרטורה יחסית גבוהה. כך למשל, מעטים הימים שבהם יורדת הטמפרטורה בשעת הצהריים למספר חד ספרתי במהלך החורף, וזאת בניגוד לאזור הצפון שבו החורף מאופיין בטמפרטורות נמוכות מאוד לאורך החורף כולו, ביום ובלילה. בדרום, המצב הפוך לגמרי, שם יכולה הטמפרטורה לעבור את 40 המעלות במהלך הקיץ, וגם החורף הדרומי אינו קר במיוחד.
  2. סגנון חיים – אזור הצפון הוא אזור בו ניתן למצוא ישובים רבים המבוססים על סגנון חיים כפרי עם בתים צמודי קרקע בלב מרחבים ירוקים. בדרום מדובר בסגנון חיים מדברי עם מרחבים פתוחים. באזור המרכז לעומת זאת, מדובר בסגנון חיים עירוני, בנייה לגובה, צפיפות רבה ואווירה אורבנית קלאסית, מודרנית.
  3. מאפיינים אדריכליים – המאפיינים האדריכליים באזור הצפון או הדרום שונים לגמרי מאלו של אזור המרכז, ועל אף שמדובר במאפיינים חיצוניים, ישנו קשר הדוק בין מאפיינים אלה ובין תהליך העיצוב הפנימי. לא לחינם מרבית הבתים הפרטיים באזור הצפון בוחרים בסגנון העיצוב הכפרי, בעוד שתהליכי עיצוב פנים במרכז מבוססים יותר על סגנון העיצוב המודרני.

אז מה המשמעות של אקלים, סגנון חיים ומאפיינים אדריכליים בתחום עיצוב הפנים?

ובכן, בתהליכי עיצוב פנים במרכז, יש לקחת בחשבון את שלושת הפרמטרים הללו, על מנת ליצור עיצוב שנותן את המענה הטוב ביותר לדירה הספציפית, הן בהיבטים פונקציונליים והן בהיבטים אסתטיים. כך למשל, האקלים הלח של אזור המרכז יכול להשפיע מאוד על עיצובי פנים המבוססים על עץ מלא, במיוחד כאשר מדובר בבתים הממוקמים בקרבת חוף הים. אין בכך כדי לומר שלא ניתן ליישם עיצוב פנים במרכז בהתבסס על סגנון העיצוב הכפרי, אלא שמהלך כזה דורש התנהלות מתאימה, ובאופן כללי מקסימום מזגן ומינימום חלונות פתוחים, על מנת למנוע מהלחות להיכנס לבית ולפגוע בעץ.

סגנון חיים כפרי, רגוע ושליו מול סגנון חיים דינמי, אורבני ומודרני

בהיבט של סגנון החיים, פשוט מאוד לזהות את ההבדלים בין סגנון החיים הכפרי, הרגוע והשליו באזור הצפון ובין סגנון החיים הדינמי באזור המרכז. הקשר בין סגנון החיים באזור בו אנו מתגוררים ובין עיצוב הפנים, ובמקרה זה עיצוב פנים במרכז, נוצר במפגש שבין החיים שלנו מחוץ לבית ובין החזרה לבית. סגנון חיים זה מתאים יותר לסגנון העיצוב המודרני, שמבוסס על מוטיבים של קדמה, מודרניזציה, תחכום וכדומה. יחד עם זאת, הבחירה בסגנון העיצוב צריכה להתבסס על ההעדפות האישיות שלנו לגבי הקשר שבין סגנון החיים ובין סגנון העיצוב. חלקנו נעדיף לחזור לבית שמעוצב בהשלמה למרחב האורבני בו אנו חיים, וחלקנו דווקא נבקש ליצור ניגודיות ולהפוך את הבית למעין פינה בה אפשר לחוות משהו שונה ולהתנתק מהמרחב החיצוני.

התאמה בין סביבת המחייה החיצונית וסביבת המחייה הפנימית

מאפיינים אדריכליים משפיעים אף הם על עיצוב הפנים, כשבאזור הצפון ניתן למצוא יותר בתים פרטיים עם גגות רעפים, חצרות ענקיות טובלות בירוק, רחובות שקטים וצרים ובאופן כללי אדריכלות מאוד רגועה ושלווה. באזור המרכז יהיו אלה בניינים משותפים, רבי קומות, המון אספלט ושילוב בין המראה האורבני האפור ובין הצבע המלאכותי שאנו מקיפים בו את עצמנו, שיאפיינו את הקו האדריכלי המקומי. גם במקרה זה, חייבת להיות התכתבות בין מאפיינים אדריכליים חיצוניים אלה ובין עיצוב הפנים, וכאשר מדובר בתחום של עיצוב פנים במרכז, שוב ישנה נטייה לבחירה בסגנון העיצוב המודרני.

עיצוב פנים במרכז

האפשרויות פתוחות כולן, אך צריך לדעת כיצד להעריך ולבחון אותן

כעת, לאחר שפרשנו את כל האפשרויות, ניתן להתחיל ולחשוב על עיצוב פנים במרכז בצורה יותר מקצועית ויסודית. כעת, ברור לנו כיצד צריכה להתנהל החשיבה סביב עיצוב הבית ומהם הפרמטרים שעלינו להתייחס אליהם בגיבוש תכנית העיצוב. ישנם מקרים רבים בהם אנו נכנסים לדירה ומרגישים שמשהו שם לא מסתדר לנו, משהו לא עובד. הסיבות לכך יכולות להיות רבות, ובדרך כלל מדובר בדירות שעוצבו בצורה לא מקצועית. פעמים רבות, תחושה זו יכולה לנבוע מחוסר ההתאמה של עיצוב הבית לסביבה בה הוא ממוקם, וללא הייעוץ המקצועי הנדרש, יהיה לנו קשה לזהות זאת כסיבה העומדת בבסיס התחושה שאנו מרגישים. בהתאם לכך, חשוב מאוד לעבור את התהליך עם איש מקצוע המתמחה בפתרונות עיצוב פנים במרכז הארץ.

הלך רוח עיצובי של מעצב פנים מאזור המרכז

כמו כל איש מקצוע, גם מעצב פנים בונה את היכולות שלו על סמך ניסיון שנרכש לאורך שנים. מעצב פנים שבנה את ניסיונו בעיצוב עשרות ומאות בתים באזור הצפון או הדרום, יתקשה לבצע את ההתאמות הנדרשות לאזור המרכז, וגם אם אותו איש מקצוע יודע להציג תיק עבודות מרשים ויוצא דופן, עדיין חשוב לוודא שהוא יודע לנתק את עצמו מהלך הרוח שאותו סיגל לאורך שנים, ולמקד את עצמו סביב משימת העיצוב באזור המרכז. ככלל, הדבר הנכון ביותר לעשות בהיבט זה היא לבחור באדריכל או מעצב פנים המתמחה במתן פתרונות עיצוב פנים במרכז הארץ, וגם מתמחה בסגנון העיצוב הספציפי שמעניין אתכם.

עולם עיצוב רחב ומגוון באזור המרכז

אחרי שאמרנו את זה, די ברור גם מדוע המלצות או חוות דעת על מעצב פנים מאזור הצפון, אינן רלוונטיות כל כך עבורכם, ולמעט מקרים שאתם סומכים בעיניים עצומות על איש המקצוע, כדאי להתמקד בהמלצות על מעצבי פנים באזור המרכז. התחום של עיצוב פנים במרכז הוא תחום מפותח מאוד, ותוכלו למצוא באזור זה שורה ארוכה של מעצבים ומעצבות, אדריכלים ואדריכליות, וכל אחד מהם יכול להציג בפניכם תיק עבודות שלאורכו תוכלו לזהות את הטאצ’ האישי, את ההשראה ואת היכולות.

אזור מרכז הארץ זה לא רק עיר אחת גדולה

מן הסתם, כאשר אנו מדברים על אזור המרכז, ההתמקדות היא במרחבי המטרופולין תל אביב וגוש דן, ויחד עם זאת, באזור המרכז ניתן למצוא גם לא מעט ישובים כפריים, שלמעט מיקומם נראים זהים לחלוטין לישובים באזור הצפון. אם ביתכם ממוקם באזור כזה, ואם אתם מעוניינים בעיצוב הבית בסגנון העיצוב הכפרי, אתם בהחלט יכולים לתת לעצמכם דרור באיתור איש מקצוע מתאים, ובמקרה כזה הוא בהחלט יכול להגיע גם מאזור הצפון או הדרום, ואולי אף ידע להעניק לכם ערך גבוה יותר לאור ההיכרות שלו עם סגנון העיצוב המבוקש, ועם סביבת המגורים בה אתם חיים.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
Call Now Button
צור קשר
close slider

אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!