מהו Home styling?

את השפה האנגלית אפשר למצוא ביותר ויותר תחומי חיים בישראל, עם מגוון רחב של מושגים שהפכו להיות מונחי יסוד, ואחד מהם הוא Home Styling, לכאורה. ההנחה היא שמדובר בסופו של דבר בעיצוב פנים, ובמובנים רבים אכן זה הפירוש הנכון של המונח. יחד עם זאת, מונח זה מתייחס גם להיבט של עיצוב בתים ברמה הקוסמטית. בעוד שעיצוב פנים הוא תחום שכולל בתוכו שורה של פעולות וסוגי עבודות, Home Styling הוא תחום שנתפס על ידי רבים כתחום שעוסק בקוסמטיקה של העיצוב, בשכבה העליונה של העיצוב. כאמור, מדובר בתפיסות כלליות ולא ניתן לציין אחת כנכונה יותר מהאחרת, והמונח עצמו יכול להתייחס לשני סוגי הפעילויות גם יחד.

האם Home Styling הוא המפלט של נותני שירות לא מקצועיים?

אחרי שאמרנו את זה, חשוב להיות ערים לכך שהשימוש במונחים באנגלית, מקורו במקרים רבים, באנשים שאין להם את הסמכות או את הרשות לעסוק בתחום מסויים, ולכן הם מפתחים מעין תחום משיק כדי להציע את מרכולתם לקהל הרחב. כך למשל, על מנת להציע שירותי עיצוב פנים, על המעצב להיות בעל תעודות הסמכה מתאימות, לעבור הכשרה רשמית מתאימה ולהיות רשום ככזה. אנשים רבים שאוחזים בכשרון עיצוב, שסומכים מאוד על הטעם של עצמם וכדומה, ומעוניינים להשתלב בתחום מבלי לעבור את תהליך ההכשרה הנדרש, יכולים למצוא את מקומם במעין תחום משיק שהשוק מפתח בדיוק עבורם. בעולם העיצוב, Home Styling עשוי להיות בדיוק התחום הזה.

למצוא את איש המקצוע הנכון

אין זה אומר שאיש מקצוע המגדיר את עצמו כמומחה בתחום של Home Styling הוא אינו ראוי או שאין לו את ההכשרה הנדרשת, אבל אם זוהי ההגדרה היחידה שהוא מוכן להגדיר את עצמו על פיה, ואינו נוקב במונח מעצב או מעצבת פנים, ייתכן מאוד שמדובר באדם שאין לו את ההכשרה המקצועית, אדם שמנסה להסתופף מתחת לכנפו של התחום החדש שלכאורה אין לגביו מגבלות חוקיות. המשמעות היא שכאשר אתם מחפשים איש מקצוע לעיצוב הבית או העסק, אתם בהחלט רוצים לוודא שמדובר באיש מקצוע עם ההכשרה הנדרשת, עם הניסיון הנדרש ועם הידע המקצועי הנדרש. האופן בו מתבטא אותו איש מקצוע, האופן בו הוא מגדיר את המקצוע שלו יכול בהחלט לרמוז לכם גם על טיבו.

החקיקה סביב עולם עיצוב הפנים

בישראל ישנם חוקים מאוד ברורים לגבי האופן בו יכולים להגדיר את עצמם אנשי מקצוע בתחום עיצוב הפנים. אדריכל הוא מקצוע שעבורו ישנן דרישות מאוד ספציפיות וכך גם מעצב פנים. הגדרות חוקיות אלה נדרשו לאחר תקופה שבה השוק היה פרוץ לחלוטין, ואליו נכנסו המון אנשים עם אמונה עצמית ואולי גם מעט כשרון, שהגדירו את עצמם כמעצבי פנים לכל דבר ועניין. או אז החליט המחוקק להתערב וקבע כללים ייעודיים, שמגדירים את התחום בצורה מובהקת. המונח Home Styling לא נכלל בהגדרות חוקיות אלה, ולכן במובנים רבים נחשב למפלט עבור אנשים שאין להם את הסמכות המקצועית הנדרשת.

גם אנשי המקצוע הטובים ביותר

ולאחר שכל הדברים האלה נאמרו, Home Styling הוא ביטוי שבו עושים שימוש גם אנשי המקצוע הטובים ביותר בתחום עיצוב הפנים, והפעם במטרה לשקף את ההתמחות המיוחדת שהם אוחזים בה בתחום של עיצוב פנים עבור המגזר הפרטי, עבור מרחבי מגורים בניגוד למשל למרחבים עסקיים או ציבוריים. כלקוחות, יש לכם את הזכות לדרוש כל הוכחת מקצועיות מצד איש המקצוע, וכאשר מדובר בפרויקט כמו עיצוב הבית, זה בהחלט מהלך בסיסי והכרחי של צרכנות נבונה.

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button