עיצוב משרדים – עקרונות מנחים בבחירת העיצוב שלכם

http://wabi-sabi.co.il/gallery/?cat=%D7%9E%D7%A1%D7%97%D7%A8%D7%99עולם העיצוב הוא עולם רחב ומגוון, הכולל בתוכו שורה של סגנונות עיצוב ואלמנטים המיועדים להשיג מטרות שונות ומודלים שונים של אסתטיקה. התהליך של עיצוב פנים לבית יהיה שונה מהתהליך של עיצוב משרדים, בעיקר במובן של מטרת העיצוב. בתהליך של עיצוב דירות, אנחנו מבקשים ליצור אווירה חמימה ואינטימית תוך שאנו מעניקים לה את המעטפת המועדפת עלינו, קרי מודרנית, כפרית, וינטאג’, קלאסית, יוקרתית, חדשנית, מתכתית וכדומה. כאשר מדובר בתהליך של עיצוב משרדים, השיקולים הם שונים לגמרי, ואמורים להיות תואמים את מטרות העסק.

וואבי סאבי מסחרי

יצירת תדמית, אווירה ורוח אסתטית באמצעות עיצוב

בעיצוב המשרד, אנו מבקשים ליצור תדמית חיובית מחד וסביבת עבודה מהנה מאידך. המשרד אמור לשדר אווירה של הצלחה, של סטטוס, של נועם, והוא צריך לתמוך בתהליכי העבודה במשרד. יחד עם זאת, גם בתחום של עיצוב משרדים ישנו עניין של מידה וטעם, ולא כל משרד יפיק את התועלת הנדרשת מעיצוב יוקרתי דווקא. ישנם משרדים בהם אווירת העבודה ואווירת החמימות שמוצגת בפני לקוחות, שותפים וספקים המגיעים למשרד, חשובות יותר מאשר יצירת תדמית של סטטוס ויוקרה, ובמקרה זה אפשר לבחור בסגנון עיצוב מודרני משולב בכפרי עם הרבה מוטיבים של עץ מלא.

עקרונות עיצוב מקצועיים בתחום של עיצוב משרדים

בנוסף, כמו בכל תהליך עיצוב, גם בתהליך של עיצוב משרדים ישנה חשיבות רבה להקפדה על עקרונות העיצוב המקצועיים. עקרונות אלה מתפקדים כמו קווים מנחים ומעניקים את גבולות הגיזרה שמהם אין לחרוג. עיצוב הוא תחום שקל מאוד להיסחף בו לכיוונים של טעם אישי ומצבי רוח זמניים, ולכן חשוב ליישם מסגרת יציבה ומוקפדת של עקרונות שיובילו בסופו של דבר, לתוצאה האפקטיבית ביותר, נטולת טעויות עיצוב וכזאת שמשיגה את מטרות העיצוב, במיוחד כאשר מדובר על משרדים עסקיים. בשורות הבאות תוכלו להתרשם ממספר עקרונות מנחים בתהליך של עיצוב משרדים, אם כי עיצוב בסיוע והנחיה של איש מקצוע מנוסה היא עדיין האופציה העדיפה ביותר.

הגדרת ערכי היסוד העסקיים של המשרד כבסיס לתהליך העיצוב

תהליך של עיצוב משרדים הוא תהליך שצריך להתחיל בהגדרת ערכי היסוד של המשרד, של העסק. ישנם עסקים שערכי היסוד שלהם כוללים ערכים כמו שירות יוצא דופן, איכות גבוהה, עלויות אטרקטיביות וכדומה, ובעסקים אחרים הערכים יכולים להיות מקום עבודה אטרקטיבי, ערך ללקוח, ליווי הלקוח לחיים וכן הלאה. גם אם הדברים נראים לכם ברורים, גם אם ברור לכם שאתם רוצים לתת שירות יוצא דופן ואיכות גבוהה של השירות או המוצר שאתם מציעים, אתם בהחלט רוצים להקדיש זמן ומאמץ להגדרת ערכי היסוד שלכם ולתעדף אותם מהחשוב ביותר לחשוב פחות.

גיבוש סגנון העיצוב על סמך ערכי היסוד, בליווי מקצועי

לאחר הגדרת ערכי היסוד יש לוודא שהעיצוב שאתם מיישמים, תומך במאה אחוז בערכים אלה, ולא רק תומך אלא גם מעצים ומבליט. כך למשל, אם מקום עבודה אטרקטיבי הוא ערך יסוד עבורכם תוכלו לבחור בסגנון עיצוב כפרי, קז’ואלי שמעניק חמימות רבה בחדרי המשרד ומסדרונותיו. אם בערכי היסוד שלכם ציינתם גם את הערך של מציונות, הנעה ומוטיבציה, ייתכן שדווקא סגנון העיצוב המודרני הוא המתאים לכם, וביישומו תצטרכו למצוא את הדרך לשלב בין כלל הערכים והסתירות שלעיתים קיימות ביניהם. כאמור, קשה לראות כיצד אדם ללא ניסיון וללא הידע המקצועי יכול להגיע לתוצאות הרצויות, ואם אתם מרגישים שאין לכם מושג כיצד להגיע להחלטות האלה, אתם לא טועים. תהליך זה אמור להתבצע על ידי איש מקצוע, מעצב פנים המתמחה בתחום העיצוב בכלל ובתחום של עיצוב משרדים בפרט.

הגדרת קווים מנחים וקווים אדומים – להביא את עצמך אל השולחן

לאחר בחירת סגנון העיצוב והקונספט המרכזי, חשוב מאוד להגדיר את הקווים המנחים והקווים האדומים בעיצוב. בשלב זה, עליכם להביא לידי ביטוי את ההעדפות האישיות שלכם, את הרעיונות שלכם לגבי עיצוב המשרד וכל אינפוט שאתם רוצים לספק לתהליך. בסופו של דבר, העיצוב הסופי ייקבע על ידי תהליך הדומה ברובו לריקוד טנגו, שבו אתם כלקוחות והמעצב המלווה אתכם, לוקחים צעד אחד אחורה ושניים קדימה, כשלכם ניתנת הזכות להביא את עצמכם לתהליך ולהגדיר את ההעדפות האישיות שלכם, ולמעצב ניתנת הזכות לבלום אתכם ולהכווין אתכם מחדש בהתאם לעקרונות העיצוב המקצועיים, שלשמם הזמנתם את שירותיו מלכתחילה.

גיבוש מסמך עצמאי משלכם לאופן בו אתם רואים את המשרד המעוצב שלכם

בהתאם לכך, לקראת התהליך, אתם רוצים להשקיע מעט זמן ומאמץ בגיבוש מסגרת העיצוב המועדפת עליכם. את זה תוכלו לעשות באמצעות בחינת קטלוגים של עיצוב משרדים, צפייה בעיצובי משרדים שונים ורישום של כל מה שמלהיב אתכם וכל מה שאתם לא מוכנים לראות במשרד שלכם. בשלב הזה, אתם יכולים להעלות על הכתב כל דבר העולה ברוחכם גם אם ישנם דברים הסותרים זה את זה. המסמך שתגבשו יהווה חומר הגלם של המעצב, ועל פיו הוא יוכל להבין את הרוח הכללית שלכם ואת המסגרת שאתם מעמידים לרשותו כדי לבצע את המלאכה.

יורדים לפרטים הקטנים של העיצוב

בשלב הבא, מתחילים להתעסק בביטס אנד בייטס של התהליך, וזה אומר בחירת חומרי גלם, בחירת צבעים וגוונים ובחירת מרקמים. גם בתחום זה ישנם עקרונות מקצועיים רבים שיש לעמוד בהם, כמו למשל התאמת הצבעים הנבחרים לרמת התאורה הטבעית במשרד, שילובי גוונים והאפקט שהם יוצרים וכדומה, ואת השיקולים האלה יצטרך לבצע המעצב שתבחרו, אך אתם בהחלט יכולים להגדיר מה הן ההעדפות שלכם בהיבט זה. כך למשל, תוכלו להגדיר שאתם מעדיפים משרד מודרני, המשלב פלסטיק ומתכות כרום בוהקות, או לחילופין, שאתם מעדיפים משרד כפרי המבוסס על עץ מלא בכל פינה.

גיבוש תכנית עיצוב כוללת ומפורטת

שימו לב, שאתם לא ממש בוחרים את התוצרים הסופיים שייושמו בפועל, אלא את הרוח הכללית, את המראה הכללי ואת חוויית האסתטיקה הכללית שאתם מבקשים לקבל בסוף התהליך. לאחר שעשיתם את זה, אמור מעצב הפנים שבחרתם, לבנות עבורכם תכנית עיצוב כוללת, המביאה לידי ביטוי את כל הפרטים הקטנים של התהליך מרמת הריצוף, החיפוי, הספות והשולחנות ועד רמת הוילונות, הברזים והשקעים בקיר. תכנית זו אמורה לעבור תהליך של שיפור והשבחה בשיתוף פעולה ביניכם ובין המעצב עד לקבלת התוצר הסופי.

בחירת מעצב מקצועי שאתם סומכים עליו ועל היכולות המקצועיות שלו

מעצבי פנים מובילים יכולים ליצור עבורכם תכנית שתאפשר לכם לראות את התוצר הסופי בעיני רוחכם לפני שאתם מתחילים את התהליך הפיזי עצמו. יחד עם זאת, חשוב שתתנו אמון במעצב שלכם ותסמכו על היכולות שלו, ואם אינכם סומכים עליו עד לרמה כזאת שאתם זקוקים לראות את הדברים בצורה ברורה ומדוייקת באמצעות הדמיית מחשב, ייתכן שזה לא המעצב הנכון עבורכם. עיצוב הוא תחום שנשען על עקרונות מקצועיים, לא על מצבי רוח ולא על טעם אישי, ומעצב הפנים שידע להציע לכם את הידע הנדרש כדי לעמוד בעקרונות אלה, ובמיוחד בהקשר של עיצוב משרדים, הוא המעצב שאתם רוצים לצידכם. המלצות מקולגות, חברים ובני משפחה, יכולות לסייע מאוד בבחירת המעצב המתאים לכם.

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button