עיצוב קירות- מה הם הדגשים העיקריים?

עיצוב קירות – יותר ממה שחשבתם

עיצוב קירות הוא נושא חשוב ומרכזי בכל תהליך של עיצוב פנים, ויחד עם זאת, רבים אינם מכירים את מגוון העיצובים והפרקטיקות שניתן ליישם בתהליכי העיצוב של קירות הבית או העסק. עיצוב קיר יכול להתבצע בשלושה מישורים מרכזיים:

1. שבירת קיר ועיצובו מחדש שבירת קירות היא הדרך האגרסיבית והיסודית ביותר בתחום של עיצוב קירות. שבירת הקיר מאפשרת לשנות לחלוטין את פני החלל, להרחיב חללים וליצור חללים חדשים. יחד עם זאת, מהלך כזה מחייב מעורבות של מהנדס וחייב לקחת בחשבון שיקולים הנדסיים שונים, על מנת לוודא שהקיר שאותו יש לשבור הוא אינו קיר תומך, וכי שבירתו לא תוביל ליצירת סיכון לנכס כולו.

2. שינוי תצורת הקיר באמצעות לוחות גבס שימוש בלוחות גבס הוא המודל השכיח ביותר עבור עיצוב קירות, וגם המודל שמאפשר את המגוון הגדול והרחב ביותר של אפשרויות עיצוב. באמצעות לוחות גבס ניתן ליצור קירות שלמים וכן ניתן לעצב את הטופוגרפיה של פני הקיר בכל צורה שניתן לחשוב עליה. בכלל זה, השימוש בלוחות גבס נעשה ליצירת נישות, פריטי ריהוט המהווים חלק מן הקיר, עיבוי הקיר, יצירת מחיצות בחצי גובה, הנמכות תקרה וכדומה.

3. עיצוב פני הקיר באמצעות צביעה והוספת מרקם צביעה והוספת מרקם היא פרקטיקה נוספת לעיצוב של קירות הבית או העסק, ועל אף שמדובר בפרקטיקה שעומדת בפני עצמה, לרוב מדובר בשלב הסופי, שלב הגימור של תהליך נרחב יותר. במסגרת זו, האפשרויות הן כמעט אין סופיות, אך ישנה חשיבות רבה להתאמה של הצבעים, להתכתבות שלהם עם צבעים סמוכים ועם מרחב העיצוב הכולל. כמו כן, ישנה חשיבות להיכרות עם שלל הטכניקות ליצירת מרקמים חכמים באמצעות צבע, וטכניקות כאלה יש המון.

לפחות שתי טכניקות בכל פרויקט עיצוב

מן הסתם, בכל פרויקט עיצוב יידרש תהליך שונה בהיקפים שונים, אך במקרים רבים יהיה התהליך של עיצוב קירות כרוך לפחות בשניים מן המרכיבים הללו, כשעיצוב הקיר באמצעות צביעה והוספת מרקם הוא בדרך כלל השלב האחרון בתהליך עיצוב יסודי יותר. יחד עם זאת, ישנם גם המון מקרים בהם אין כל רצון לבצע שיפוץ יסודי של הבית או העסק, והמטרה היא פשוט לרענן ולחדש את פני הבית. במקרה כזה, צביעה והוספת מרקם היא אפשרות מצויינת והמועדפת על פני השלושה.

עיצוב קירות בליווי אנשי מקצוע מומחים

בכל מקרה, גם אם מדובר בצביעת הבית בלבד, ואם עיצוב הבית שלכם חשוב לכם במיוחד, אתם רוצים שהמשימה תתבצע בליווי של איש מקצוע, בין ברמה של ייעוץ מקצועי בלבד, ובין ברמה של ליווי צמוד, הכל בהתאם להיקף פעולת העיצוב הנדרשת. בסופו של דבר, הצלחתו של פרויקט עיצוב נמדדת בתחושה שמעניקה התוצאה, באווירה שהיא יוצרת ובתחושה הפנימית שמתהווה בשברירי שניה אצל כל מי שמביט בתוצאה. שילוב צבעים, התאמת הצבעים לתאורה הטבעית והמלאכותית במרחב העיצוב, התאמת הצבעים והמרקם לחומרי הגלם והעיצוב הכולל, כל אלה הם פרמטרים חשובים, שמרביתנו פשוט אינם מכירים ואינם מודעים להם.

למדו את הנושא, והביאו את עצמכם לידי ביטוי

את השירות של עיצוב קירות ניתן להזמין ממעצב פנים, הן כמשימה העומדת בפני עצמה, והן כמשימה המהווה חלק מתוך פרויקט עיצוב כולל של הבית או העסק. יחד עם זאת, מאחר ועדיין מדובר בבית ובעסק שלכם, מומלץ ללמוד מעט את הנושא, להיחשף לעיצובים קיימים, ללמוד על סגנונות העיצוב הקיימים ולהביא את עצמכם אל תוך תכנית העיצוב, שתגובש בליווי איש המקצוע.

עשוי לעניין אותך

Call Now Button
צור קשר
close slider