בתים מבפנים בירושלים

כ-2,500 איש ביקרו בדירה שפתחתי לביקורים במסגרת “בתים מבפנים” בירושלים. הדירה, שנמצאת מעל בניין מתקופת המנדט היתה למעשה שלושה חדרים על גג עם שירותים במבנה נפרד.

הוא נבנה בשנות ה-20-30 של המאה הקודמת וגם שימש כנראה למגורי הסגל של הצבא בתק’ המנדט הבריטי. בשנותה-60 נרכש הגג ועליו 3 חדרים על ידי משפחה והורחב למגוריהם. שלושת החדרים נשתמרו כחדרי השינה והשטח הנוסף יועד לחדר המגורים, מטבח, ספרייה ענפה, פינת אוכל.

ב-2011 כאשר באנו אדר’ יעקב פרץ ואני לערוך בו שיפוץ ולבצע עיצוב פנים, עשינו מה שהיה הגיוני לעשות, והעברנו את האזור הציבורי לכוון דלת הכניסה ואת חדרי השינה לאחורי הבית. כך נפתח לנו אזור מגורים החולש על למעלה ממחצית הבית. הצלחנו ליצור חלל מתמשך ללא הפרעה של עמודים תומכים, הרווחנו את האזור הגבוהה של המבנה המקורי (4.2 מ’) ניצלנו את הפתיחה לנוף עם ויטרינה ל”חורשת הירח” ו- skylight לשמיים.

את יתר התיאורים, הצילומים והתכניות תוכלו למצוא בכתבה שהתפרסמה לקראת האירוע בXnet-

בתים מבפנים ירושלים

 

אינך יכול לצפות איזה סיפור תמצא בהזדמנות כזו שציבור רחב נחשף לבית. היגיעה אישה אשר חייתה עם משפחתה בחדרי הגג הללו בשנות ה-60 והדבר העיקרי שנחרת בזכרונה היה השלג הירושלמי שנערם על הגג. אישה אחרת ספרה זיכרון בו ביקרה את הסופר אלי אמיר אשר התגורר בבניין ויחד עלו לגג לראות את הנוף. היו עוד חברים רבים של המשפחה עם זיכרונות על ערבי תרבות ומסיבות שנערכו בו. הסיפורים האלה הפיחו שוב את החיים באבנים השותקות.

בתים מבפנים  שלושה ימים שבע שעות ביום 2,500 מבקרים, 125 מ”ר של חללים וחומרים, שביחד יוצרים הרמוניה מודרנית בתוך בית בן קרוב ל-100 שנה. היה יפה לראות את הבאים במדרגות הבניין הישן וניצבים לפני דירה מודרנית שהיא אנטי תזה למבנה.
המתנדבים שעמדו בכניסה שמעו אותם עוד מעבירים רשמים חמים גם בדרך החוצה. זה היה שווה. תודה לכל המבקרים, תודה ל”בתים מבפנים” על הארגון הייתי עושה את זה שוב.

לחזרה לדף הבית לחץ כאן

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button