עיצוב בית עם בעלי חיים

לא כל הבתים עם בעלי חיים דומים בתכונותיהם.
לא כל בעלי החיים דורשים אותה מידת התייחסות בנוגע לעיצוב הבית.
יצורים החיים בכלובים או אקווריום, או ששוכנים דרך קבע בגינה בחוץ, אינם דורשים התחשבות מיוחדת בתכנון הבית. אין זה בא לאמור, שגידולם של אלה חף מדאגה וטרחה, אלא שבעניין עיצוב פנים, הממשק שמעסיק אותנו הם בעלי החיים, בעיקר כלבים וחתולים, שחולקים אתנו את אותו שטח מחייה, אותם חדרים, אותם רהיטים. הטיפול בהם כרוך באביזרים ועזרים התופסים מקום בחלל הבית. גם אם הם מבויתים.
הכלבים אינם דומים אחד לשני. ישנם גדולים וקטנים, עצלים ופעלתנים, ארוכי וקצרי פרווה. אורחות החיים והצרכים שלהם אינם דומים לאילו של החתולים.
הבעלים, גם הם נוהגים באופן שונה. יש שמקצים להם מקום במרכז החיים של הבית. הם מורשים לעלות ולרבוץ על הספות והמיטות. מקום ההאכלה שלהם, סמוך למקום בו בני הבית אוכלים. אחרים מגדירים את הדו קיום באופן יותר מהודק ומקצים לחיות המחמד אזורים מתוחמים. תנאי הבית, אם זו דירה בעיר או בית על קרקע במושב, ישפיעו על יכולת התנועה החופשית של בעלי החיים אל תוך הבית והחוצה וזה בתורו ישפיע על ניקיון הבית ועד כמה תהיה לנו שליטה עליו. כלבים רוחצים. חתולים מתנקים בעצמם.

מקור התמונה: i-see-you-asif-khan-pet-table-architecture-for-dogs-japan-house_dezeen_2364_col_5-852x568

ללקוחות עם ילדים קטנים, אני מציעה לפעמים, עד שהילדים יגדלו, לקנות רהיטים שלא יכאב לנו הלב והכיס ובערך בכל שלוש שנים להחליף הכל. גם כלבים וחתולים גדלים ונעשים קצת יותר שקטים ומחונכים ויתכן שבבגרותם יסבו פחות נזק לבית. אבל כדי לדעת את זה לא דרושה מעצבת.

המניעים להחזיק חיית מחמד מגוונים והם נעים בין – חמלה, ידידות, חום, תחושת ביטחון, חינוך ילדים, עזרה בנחייה, לבין סטייל וניסיון להרשים את הסביבה. מי שמממן, מטפל, מאכיל, מנקה, מטייל ומשחק עם חיות המחמד, גם נוטה להתייחס אליהם כאל בני משפחה הראויים ליחס ככל יתר בני המשפחה.

נצטרך למצוא דרכים לדו-קיום עם הרהיטים והחפצים שלנו: הוילונות, המיטות הספות מלאי אניצי שיער, רגלי הרהיטים הלעוסים, תאונות קטנות על השטיחים. נצטרך לשמור גם על בטיחותם שלהם מפני נזקים ותאונות העלולות להיגרם להם בבית; נפילה ממרפסות וחלונות, החלקה על השטיח כאשר הם רצים לשמע פעמון הדלת.
המחקר שערכו חברות בארה”ב בדפוסי החיים מראה, כי 35% מחיות המחמד בארה”ב הן בבעלות של מילניאלס(Millennials ), צעירים עירוניים ילידי המאה ה-21. הם כעת לראשונה בגיל של הקמת משקי בית. אורח החיים שלהם מאפשר להם לרכוש בעלי חיים אפנתיים ולצייד אותם בפרטי ריהוט לבוש ומשחק ממותגים. נוצר שוק שמעודד היצע, שלא היה קיים בעבר, שמאפשר היום ליצור בית ידידותי לבעלי חיים ולאדם גם יחד. קרקע פורה, שמעודדת את הבונדינג, מבלי לוותר על בית מעוצב ואפנתי.
ישנן כמה נקודות מבט להסתכל על גידול חיות מחמד בבית או בדירה.
בעל החיים הוא עוד לקוח במשפחה עבורה מתכננים – מה הוא צריך?
בני אדם שגרים בבית – איך להתמודד עם המגורים המשותפים?
בעל החיים והפריטים המלווים אותו כאובייקט עיצובי – כיצד לטפל בממשק בינו לבין בעליו?

כמה טיפים למתכננים לבנות ולשפץ על מה צריך לחשוב:

טיפ נוסף שעשוי להועיל הוא לבחון ריהוט חוץ מעוצב, שבכמה מקומות אינו נופל ביופיו מריהוט הפנים. שם כבר עשו את מחקר החומרים הדרוש לעמידות למים ולשחיקת מזג האויר. 

אני מעדיפה תמיד שטיח מחומרים טבעיים. מומלץ שטיח שטוח ולא עמוק, כך שלא יצטבר עליו הרבה שיער. שטיחי כותנה, אם הצבע שלהם עמיד, ניתנים לכביסה ביד או במכונה. שטיחי יוטה (חבל), חזקים מאוד ויעמדו בשחיקה של בעלי ציפורניים. צבעי האדמה שלהם יסתירו כתמים ולכלוך. החיסרון שלהם שהם סופגים נוזלים וקשה יהיה להיפטר מ”תאונות” שקורות לפעמים.

 

במבוק והֶמפ (קַנַבּוֹס) הן אפשרויות אחרות לסיבים טבעיים. גם צמר הוא סיב טבעי, אך שטיחי צמר הם בדרך כלל יקרים יותר. קל לנקות אותו עם שואב אך גם  הם סופגים נוזלים והטיפול הזה יצריך ניקוי מקצועי.

לחיות עם בני המשפחה השעירים, אין פירושו לותר על עיצוב וסטייל. כיצד ליצור אוירה שכולם ירגישו בה נוח?

חיות המחמד שלנו יקבלו אותנו כמו שאנחנו, יקבלו אותנו בחום כשנגיע הביתה אחרי יום עבודה, הם ישחקו עם הילדים שלנו וילמדו אותם התחשבות ודאגה ויתכרבלו אתנו על הספה מול הטלויזיה.

ובשולי הדברים יש גם נקודה יפנית.

היפנים מתייחסים לחיות המחמד שלהם כאל ילדים. מקובל לראות אותם נושאים את הכלבים על הידיים או בעגלת תינוקות קטנה. הם מחבבים דברים “חמודים” Kawai ופרוותים ופותחים בתי קפה לליטוף חתולים, פנסיונים לכלבים מבוגרים. על כן, לא מפתיע שבמבני דיור יוקרתיים מעצבים כעת בתים מוכוונים לבעלים של חיות מחמד.  

S Residence by Soichi Yamasaki

רשת חנויות העיצוב היפני Muji והאוצר Kenya Hara  יזמו פרוייקט אדריכלות לכלבים. התוצרים הם דגמים בקוד  פתוח אשר אנשים יכולים גם לייצר לעצמם עבור בעלי החיים שלהם. באופן טבעי הוזמנו להשתתף בו הרבה אדריכלים יפניים והעבודות שתכננו עבור הכלבים מעלות חיוך ומזכירות במידה רבה את התכנון לבני אדם.

סו פוג’ימוטו   Sou Fujimoto יצר מחדש את בית NA המפורסם שתכנן בקיוטו

https://www.dezeen.com/2012/11/07/architecture-for-dogs-curated-by-kenya-hara/ Photography is by Jeremie Souteyrat.

אוקי סאטו מסטודיו ננדו יצר מלונה מרופדת, שמותאמת לשמש גם כמצע

https://www.dezeen.com/2013/10/18/heads-or-tails-by-nendo/

וכמה שנים יותר מאוחר יצר סדרה חדשה בעלת קוים ישרים שישתלבו טוב יותר בארכיטקטורה של פנים הבית.

https://www.dezeen.com/2016/03/08/nendo-cubic-pet-accessories-dogs-complement-minimal-interiors/

האדריכל קיוזו סג’ימה Kayuzo Sajima מסטודיו Sanaa

ראה בעיני רוחו את רווחת הכלב ותכנן עבורו פינה חמה להתעטף בה ואילו קנגו קומה Kengo Kumaתכנן מעין כיפה מורכבת מחלקי עץ, שמזכירה מבנים של אותו אדריכל.

צללים בהירים

אנחנו תופסים את הרהיט כאובייקט, שעל אף היותו שימושי הוא פיסולי ברובו, ומאמינים שהרהיט המוצב במרחב יכול לייצר את האווירה הרצויה עבור חלל ספציפי.

טל שרמייסטר וסיאה פרמינגר הציגו בקיץ בגלריה פריסקופ רהיטים עדינים בגסותם.

Bikaku Studio – אוצרת שרי פראן. גלריה פריסקופ.

סטודיו BIKAKU הוא סטודיו לרהיטים בעבודת יד.

החוש והכמיהה ליופי ואסתטיקה הם שמניעים את העיצוב, את המחשבה ואת חיי הסטודיו.

אנחנו תופסים את הרהיט כאובייקט, שעל אף היותו שימושי הוא פיסולי ברובו, ומאמינים שהרהיט המוצב במרחב יכול לייצר את האווירה הרצויה עבור חלל ספציפי.

הרהיטים מאופיינים בתפיסה אסתטית ייחודית אך פשוטה, בקווים מינימאליים ובעבודת יד איכותית. https://www.facebook.com/bikakustudio/

טל שרמייסטר וסיאה פרמינגר פתחו בחודש אוגוסט את תערוכתם הראשונה צללים בהירים בגלרית פריסקופ בתל אביב. אוצרת שרי פראן. 

במאי השנה הם השיקו את הסטודיו באירוע בן שלושה ימים בגלריה מאיה ותוך מספר חדשים קיבלו את התערוכה בפריסקופ עם קולקציה חדשה של פריטי ריהוט ואקססוריז מדויקים להפליא. 

אורחות: שרון אלה, גלית גאון.

המינימליזם מאפיין את עבודתם והם עקביים בכך גם בצמצום הביטוי שלהם. עוד אין להם אתר, צילומי העבודות שלהם מינימליסטים כמו העבודות עצמן והם ממעטים בדיבור ובכתיבה במדיה החברתית. 

ובכל זאת, לקראת התערוכה התקשורת חבקה אותם בחום, מה שמוכיח שכשיש לך משהו אוטנתי להגיד ואתה מבטא אותו בעשייה מהודקת, מקצועית שלא רואים את הזיעה שהושקעה בה, האמנות מדברת ואין צורך להטפיח אותה עם גבבי מילים ונחמדויות. 

הסיפור שלהם סופר בכל הסיקורים הנחשבים בעולם העיצוב והאמנות (הקישורים מופיעים בסוף המאמר).

ולמי שדרוש, הנה תקציר: 

טל הוא נפח ממצפה חרשים שבגליל. הוא למד בתיכון במגמת אמנות. אחרי הצבא עבד בשימור מבנים עבור רשות העתיקות. אחר כך מימש את אהבתו לסוסים, עבד בחוות אוסטרליה ובניו-זילנד והתמחה בנברסקה בפרזול סוסים. הוא עבד מספר שנים כשוליה של מסטר בפרזול פרסות, פתח עסק עצמאי וסגר אותו לאחר מספר שנים. 

סיאה בת לאב ישראלי אשר פגש את אמה בטיול ליפן וביחד הקימו את ביתם בישוב האקולוגי כליל, גם הוא בגליל ולהם חמישה ילדים. האב הוא פסל והאם צ’יזורו פרמינגר ידועה בזכות עצמה באמנות האירוח היפני עבור המבקרים בישוב, מתמחה בטקס תה ומדריכה טיולים ליפן. 

כמה שבועות לפני פתיחת התערוכה נולדה בתם הראשונה של טל וסיה איירי. 

בראיון באחד העיתונים מספרת סיאה כיצד השפיעה עליה היותה בת לאם יפנית וזה ניכר היום גם בעבודה שלה. “אם לילדים ישראלים מותר להשאיר צעצועים מפוזרים אחרי ששיחקו בהם, אנחנו התבקשנו לשים לב ולהחזירם למקום”.

החינוך למשמעת עצמית שסיה לקחה על  עצמה כמו מי שגדלה להורה יפני, טל לקח על עצמו מתוך איזושהי משמעת מסוג אחר, שאיננה שמה את האגו בחזית. על כן הוא הלך אל הטובים ביותר לרכוש מקצוע. 

סיה למדה בירושלים בבית הספר לתאטרון חזותי. “תהליך משנה חיים” היא מגדירה את הלימודים בבית הספר, שנותן כלים לחשיבה עצמאית, אתגור מתמיד של המציאות וחשיבה מחוץ לקופסה. בתהליך היא נדרשה ליצור חפצים וסביבות ונעזרה לשם כך במיומנויות של טל. 

סרטון מהפתיחה

הם חזרו ליפן שלוש פעמים בכל מפנה ופרק בחיים שלהם.  אחרי צבא, כאשר נישאו ובסיום הלימודים של סיה. הטיולים היו ארוכים. פעם על סוסים ופעם על אפניים. בכל המסעות חיפשו אחר בעלי מלאכה שונים: אמני נייר, טקסטיל, קרמיקה בשריפת ראקו, עבודות שחזור גגות קש ורעפים, אורגי מחצלות טטאמי נגרי עץ ונפחי חרבות יפניות. מלאכת עשיית החרבות למשל  היא “ליפנים בלבד”. בעלי המקצוע הללו טוענים, כי מי שאינו יפני לא יוכל לבצע אותן. טל התקומם, כששמע זאת לראשונה, אך ככל שהכיר את זה יותר השתכנע שזה כנראה נכון. להיות יפני זה לא דבר אתני בהכרח. זה עניין אישיותי תרבותי שנוגע לאגו. אמונות המזרח הבודהיסטיות אינן מקדשות את האגו כמו במערב. על כן המסירות היפנית לכל סוג של מקצוע היא מסירות לשמה ולא לשם השגת הישגים. פשוט עבודה יסודית כערך. 

הוא הבין שהאדם המערבי יקריב הרבה על מנת להצטיין ולהשיג הישגים. זוהי התפנית שהוא עשה במקצוע. הוא שואף יתר לכוון היצירתי והאמנותי, אף שהוא משתמש בכלים שונים מעולם הפרזול והנגרות ואולי בהמשך מלאכות אחרות, אותן הם עושים במסירות ובהתמדה מתוך התבוננות בעשייה של מעצבים אחרים. וכך נוצר הסגנון שלהם. בתחילה יצרו עבור עצמם ועבור חברים ומשפחה וכעת הם יוצאים מהמעגל הקטן למרחב. 

תמונות מהתערוכה

פרטים בתערוכה 

אדר’ אריה קוץ

פתיח בקטלוג :

https://catuv.blogspot.com

הם הקימו את הסטודיו שלהם בקיבוץ עין חרוד, במחצית הדרך מהגליל הרחוק למרכז הארץ. חשובה להם האוירה הכפרית השלוה שנותנת להם את השקט ליצור. זה ניכר ברהיטים הנקיים, המוציאים החוצה את מהות החומר, כאשר עקבות תהליך העבודה עוד ניכרים בהם. ברוח הואבי סאבי, חלק מהתהליכים הם מקריים ולא נשלטים וזה מה שמוציא מהם את היופי המהותי שלהם.  

פנים הסטודיו בעין חרוד צילום סיה פרמינגר 

תמונות מהקולקציה קרדיט סטודיו Bikaku, סיה פרמינגר, עמית מן, יונה פרמינגר

וילון מברזל בניין בעוד הוילון היפני הוא מחצלת קנים או ענפים. 

Bikaku אמא של סיה הציעה את השם לסטודיו. “המשמעות של המילה ביפנית היא “תחושה של יופי” הבזק של המהות מדויקת; עוצמה וחדות שבו בזמן משרות שלווה. התחושה שעולה מול יופי המייצר מתח בין הארצי לנשגב” 
והם אומרים: 

“ואהבנו אותו, כי הוא תואם את האמונה שלנו, שאסתטיקה היא צורך אנושי, ואת השאיפה שלנו ליצור יופי כתחושה שעוטפת ומחלחלת פנימה״.

מסכימה לחלוטין. זו גם המהות הפנימית האותנטית שאני מחפשת בעבודות שאני מציבה בחלל. אני גם מחפשת את מי שמתרגשים מכך: אמנים כמו טל וסיה וגם לקוחות שירצו לשלב עבודות כאלה בביתם. זה לא מובן מאיליו, אבל מי שמוצא את הדבר הנדיר הזה מתרגש.
כמו בכל פעם שאני נוגעת בדבר האמיתי, אני בטוחה שדרכנו עוד תיפגש 

סטודיו Bikaku 

https://www.instagram.com/bikakustud

מעצבי פנים מומלצים

בחירת מעצב פנים היא משימה לא פשוטה, בדיוק כמו בחירת מוסכניק, חשמלאי או אינסטלטור. לפני שאתם יוצאים למסע הבחירה, עליכם להכיר בכך שאין בידיכם את הידע המקצועי הנדרש כדי לבחון את יכולותיו של כל מעצב פנים שבו תיתקלו, וגם אם נראה לכם אחרת, בפועל, אלו יכולות המכירה והחיבור האישי של מעצב הפנים, שישפיעו על הבחירה שלכם יותר מכל.

קרא עוד

אדריכלות פנים – עיצוב פנים משודרג

אדריכלות פנים – קטגוריה עליונה

 אם אתם עומדים לפני המשימה של עיצוב הבית, לבטח נתקלתם במעצבי פנים שטענו בפניכם שיש להם את כל ההסמכות הנדרשות, מעצבי פנים שהם פשוט מעצבי פנים וכנראה שגם נתקלתם באדריכלי פנים. ייתכן שזה לא ממש משנה לכם מי הוא מי, אבל כדאי לדעת שיש הבדל בין שלושת קטגוריות אנשי המקצוע האלה, ומדובר בהבדל שבהחלט יכול להשפיע גם על התוצאה הסופית ועל תהליך הבנייה/ שיפוץ/ עיצוב שתעברו. אדריכלות פנים היא למעשה הקטגוריה העליונה של עולם עיצוב הפנים, קטגוריה המעניקה לחבריה את הסמכות לא רק לעצב את הבית ברמה הקוסמטית, אלא גם לקבל החלטות הנדסיות.

הסדרת סמכויות אנשי המקצוע בעולם עיצוב הפנים

עולם עיצוב הפנים היה פרוץ במשך שנים ארוכות, שבמהלכן כל אדם שהרגיש מבורך בכישרון יצירה ועיצוב, הגדיר את עצמו כמעצב פנים. לאחר שנים של שוק פרוץ, התערב המחוקק וקבע חוקים ותקנות, המסדירים את הסמכות של בעלי המקצוע בתחום, ואת האופן בו הם יכולים להגדיר את עצמם. מעצב פנים הוא איש מקצוע המחוייב לעבור תהליך לימוד והשכלה כנדרש על פי החוק, ורק לאחר מכן יוכל לקבל את ההסמכה הנדרשת ולקרוא לעצמו מעצב פנים. אדריכלות פנים היא למעשה שילוב של מקצוע עיצוב הפנים עם מקצוע ההנדסה, כך שאדריכל פנים נהנה מסמכויות נרחבות יותר בתהליך העיצוב.

wabi-sabi - אדריכלות פנים

חופש פעולה סביב שינויים מבניים בעלי היבטים הנדסיים

השאלה היא מדוע כל זה צריך לעניין אתכם, ולמה זה חשוב שלאיש המקצוע שאותו אתם בוחרים תהיינה הסמכויות ההנדסיות הנדרשות. ובכן, לא תמיד זה באמת קריטי, אבל ישנם מקרים שדווקא כן. בתהליכי עיצוב פנים בהחלט יכולים להיות מקרים בהם תרצו ללכת רחוק יותר מהנמכת תקרה, בניית נישה לטלוויזיה והגדרת הריצוף והריהוט לבית. במקרים אלה, ייתכן שתרצו לשבור קיר שלם לחלוטין, לשבור קיר וליצור בו פתח, לשבור עמוד או להוסיף עמוד, להוסיף דלת או חלון וכן הלאה. בכל המקרים האלה, מדובר בשינוי הנדסי של המבנה בו אתם גרים, ובהתאם לכך נדרשים לפעולות אלה אישורים הנדסיים מתאימים.

הסכנה שבהגבלת מגוון האפשרויות העומדות בפניכם, ללא הצדקה

מעצב פנים שאין לו את הסמכות לעסוק בתחום של אדריכלות פנים, במידה והוא מקצועי דיו, ידע לבצע את שיתופי הפעולה עם אנשי ההנדסה המתאימים כדי לבצע כל פעולה שתרצו בביתכם. יחד עם זאת, ישנם מעצבי פנים שיובילו מראש את תהליך העיצוב לכיוונים שאינם דורשים שינויים ואישורים הנדסיים, ובכך למעשה יגבילו את מגוון האפשרויות העומדות בפניכם לעיצוב הבית. לעומת זאת, איש מקצוע המתמחה בתחום של אדריכלות פנים וגם אוחז בכל הרישיונות וההסמכות הנדרשות, יוכל לבצע כל פעולה ללא מגבלה, ויוכל לתכנן עבורכם את תכנית העיצוב המגוונת והשלמה ביותר.

wabi-sabi - אדריכלות פנים

מעצב פנים או אדריכל פנים?

אחרי שאמרנו את זה, נשאלת השאלה האם עליכם תמיד לבחור באדריכל פנים על פני מעצב פנים, ואם לא, מתי יהיה זה נכון יותר עבורכם. ובכן, התשובה היא פשוטה למדי. לפני שנכנסים לתהליך של עיצוב הבית, חשוב שתשבו ותתכננו את התהליך בעצמכם, עוד לפני שנפגשתם עם איש המקצוע. תכנון ראשוני זה יהווה הבסיס לתהליך כולו, ויקבע את הקווים המנחים והקווים האדומים שילוו את התהליך. במידה ואתם מבינים כי יהיה עליכם לבצע שינויים מבניים, אתם בהחלט רוצים למצוא מעצב פנים בעל הסמכות אדריכלות פנים. במידה ואין כל צורך בשינויים מבניים, תוכלו לבחור גם מעצב פנים שאינו אדריכל.

היכולת של מעצב הפנים לשכור מומחה הנדסי

יחד עם זאת, אם יש לכם כבר מעצב פנים שאתם מתחברים אליו וסומכים עליו ואוהבים את העבודה שלו, יש לכם תמיד את האפשרות לבקש מאותו מעצב לבצע את כל הנדרש על מנת להשיג את האישורים ההנדסיים לפעולות שאתם רוצים לבצע ולשלב בתהליך העיצוב. אם מעצב הפנים ינסה “להוריד” אתכם מכל רעיון כזה באופן שיטתי, כנראה שהמעצב שבחרתם הוא לא המעצב הנכון עבורכם, ולא משנה אם בסוף יבוצעו או לא יבוצעו שינויים מבניים. מבחינתכם, אתם רוצים להבטיח שכל האפשרויות עומדות בפניכם, ותוכלו להשיג זאת בין על ידי עבודה עם אדריכל פנים מוסמך, ובין על ידי עבודה עם מעצב פנים שיודע לעבוד בשיתוף פעולה עם אנשי המקצוע הנדרשים.

.מוזמנים ליצור קשר ולבחון עד כמה אנחנו מתאימים לכם. לחצו כאן

מעצבת פנים – שילוב של מקצועיות ויכולות בינאישיות

עיצוב הבית הוא פרויקט בעל חשיבות ממדרגה ראשונה עבור כל אחד שמשקיע את סכומי הכסף הגדולים לטובת מטרה זו. בהתאם לכך, בכניסה לפרויקט עיצוב הבית, אחת המטרות המידיות והחשובות ביותר היא מציאת מעצבת פנים מתאימה. במילה ‘מתאימה’ הכוונה היא למעצבת שתוכל לעמוד בקריטריונים הבאים:

· לעמוד בציפיות שלנו כלקוחות

· לספק תוצאות מעבר לציפיות שלנו כלקוחות

· לעבוד איתנו בצורה הרמונית וזורמת

· לספק תוצאות שישביעו את רצוננו מעל ומעבר

מציאת אנשי מקצוע ונותני שירות היא משימה לא פשוטה גם כאשר מחפשים אינסטלטור, מוסכניק או חשמלאי לבית, והיא הופכת להיות עוד יותר מורכבת כאשר מחפשים איש מקצוע בתחום כל כך מורכב ולטובת פרויקט כל כך גדול ויקר. עולם העיצוב הוא עולם מורכב מעצם היותו תחום מקצועי המשלב בתוכו יכולות אישיות של מעצב או מעצבת פנים שמעולם לא פגשנו, והיכולת שלנו לבחון את התאמת איש המקצוע היא מוגבלת למדי. בשורות הבאות, תוכלו להתרשם ממספר אלמנטים מרכזיים שאותם כדאי לכם לבחון וליישם, על מנת למקסם את הסבירות של מציאת מעצבת פנים שמתאימה בדיוק לכם.

המלצות הן פקטור חשוב בבחירת מעצבת פנים

קווים מנחים לבחירה ועבודה עם מעצבת פנים

· המלצות –

בואו נודה באמת… אין לכם באמת את היכולת לבחון את היכולות והרמה המקצועית של מעצבת פנים כזאת או אחרת, בטח לא ברמה שתאפשר לכם לדרג ולתעדף את האפשרויות השונות. בהתאם לכך, יהיה זה הרבה יותר נכון להישען על המלצות וחוות דעת מקצועיות שאתם מקבלים מחברים, קרובים, בני משפחה ואנשי מקצוע בתחומים משיקים, ורק לאחר מכן מבצעים בדיקות עומק, כמה שאתם יכולים, כדי לבחון עד כמה שאפשר האם מדובר במעצב המתאים לכם.

· סגנון עיצוב –

עיצוב בכלל, ועיצוב פנים בפרט, הם תחומים רחבים ומגוונים מאוד, הכוללים שורה ארוכה של סגנונות עיצוב כדוגמת סגנון עיצוב מודרני, קלאסי, יוקרתי, וינטאג’, כפרי, חדשני, מתכתי, עתידני וכדומה. סגנונות אלה נבדלים זה מזה בסוג חומרי הגלם בהם נעשה שימוש, בתצורות, הפרופורציות, המרקמים, הגוונים והצבעים וכן הלאה. מעצבי פנים רבים, גם אם לא מתוך בחירה מודעת, מתמחים בדרך כלל בסגנון אחד או שניים בהם הם יודעים לספק את הערך הגבוה ביותר, ביחס לתחרות. כדאי לזכור את זה ולהשתמש בזה כקו מנחה בבחירת מעצבת פנים, מרגע שהחלטתם על סגנון העיצוב המתאים לכם.

· עבודה משותפת –

מעבר להיבטים המקצועיים והיצירתיים של עולם עיצוב הפנים, תהליכי עיצוב הם תהליכים שחייבים להתבצע תוך שיתוף פעולה בין המעצב ובין הלקוח. כלקוחות, יש לכם העדפות אישיות רבות, יש לכם תמונה של העיצוב הסופי כפי שאתם מדמיינים אותו. למעצב מאידך, ישנם כללים מקצועיים שמנחים אותו, אך גם ישנה החובה להישאר נאמן עד כמה שניתן להעדפות האישיות שלכם. מעצבת פנים מתאימה היא מעצבת שאתם יכולים לעבודה איתה בצורה הרמונית ובשיתוף פעולה. על המעצבת לדעת לתת לכם את החופש הנדרש להביא את עצמכם לידי ביטוי, אך גם לבלום ולהכווין אתכם כשצריך. המעצבת האולטימטיבית תדע לבצע את שני התפקידים באיזון מיטבי.

· בדיקה אישית –

על אף שאין לכם את הידע המקצועי כדי לבחון את יכולותיה המקצועיות של מעצבת פנים שעומדת על הפרק, יש לכם בהחלט את היכולת האנושית לבחון מי עומד מולכם. בהיבט זה, תוכלו לבחון את תיק העבודות של המעצבת, לבדוק את העיצובים הקודמים שלה ועד כמה אתם מתחברים אליה, ולנהל איתה שיחה אישית. בכל מקרה, אתם רוצים לוודא שיכולות העיצוב שלה גורמות לכם להרגיש וואוו בפנים, ולא פחות מכך, ואתם רוצים להרגיש שהיא עונה לשאלות שלכם בצורה מלאה, לא מותירה אתכם בחוסר וודאות, ומציגה רמה גבוהה של יצירתיות וידע מקצועי.

משימה מאתגרת, אבל לא בלתי אפשרית

בסופו של דבר, בחירת אנשי מקצוע היא משימה שכולנו עוברים אותה בהזדמנויות שונות בחיינו, ויש לכולנו את היכולת לעשות את הבחירות הנכונות, לו רק נקדיש לטובת העניין את המשאבים, הזמן והסבלנות הנדרשים. לבטח עבור פרויקט עיצוב פנים על כל העלויות שלו, הזמן שהוא אורך והאנרגיה האישית שהוא דורש, ראוי להקדיש לא מעט זמן לבחירת מעצבת פנים שתוכל לספק לכם את הערך המרבי, וכעת יש לכם גם מספר קווים מנחים שיסייעו לכם בכך.

.מוזמנים ליצור קשר ולבחון עד כמה אנחנו מתאימים לכם לחצו כאן

עיצוב מוסדות תרבות

עיצוב מוסדות תרבות – לא רק אסתטיקה

מוסדות תרבות הוא מונח גג רחב מאוד, הכולל בתוכו מגוון רחב של מוסדות המספקים מגוון רחב של פעילויות תרבות: תאטראות, בתי קולנוע, גלריות, מוזיאונים, מרכזי כנסים ותערוכות, מרכזים עירוניים וכדומה. בהתאם לכך, גם עיצוב מוסדות תרבות הוא תחום רחב ומגוון, אך כזה שמבוסס על אותו סט של כללים מקצועיים, כללים המיועדים להעניק למרחב התרבותי את הערכים הדרושים לו. ערכים אלה כוללים אלמנטים של תכנון מרחב באופן שיאפשר לקיים את פעילות התרבות בצורה הטובה ביותר. הם כוללים אלמנטים שמיועדים ליצור את האווירה המתאימה לפעילות התרבות האופיינית לאותו מרחב, והם אפילו כוללים אלמנטים שעוסקים בתאורה ובטמפרטורה של מרחב התרבות בהתאם לפעילות המתרחשת בו.

קרא עוד

דגשים חשובים בעיצוב חנויות

עיצוב חנויות – זה חלק חשוב מהביזנס

מה גורם ללקוח הנכנס לחנות, לקבל החלטה על ביצוע רכישה, להכניס את היד לכיס ולשלם את המחיר הנדרש? על השאלה הזאת נערכו אין ספור מחקרים, ובה עסקו אין ספור אנשי מקצוע מעולם השיווק והמכירות. הרשימה היא כמובן ארוכה, וכוללת בחלקה פרמטרים שעליהם אין לבית העסק שליטה, אך היא גם כוללת רשימה ארוכה של פרמטרים שעליהם בית העסק משפיע באופן חלק, מלא ואף בלעדי. אחד מהם הוא הנושא של עיצוב חנויות, ועיצוב החנות הוא בהחלט פרמטר שיכול להשפיע ישירות על השורה התחתונה והביצועים העסקיים בחנות.

קרא עוד

מהם השיקולים בבחירת דירות נופש בחופשה?

האם דירות נופש עדיפות על פני בית מלון?

ובכן, התשובה היא שלעיתים דירות נופש תהיינה עדיפות על פני אירוח בבית מלון, ולעיתים זה יהיה בדיוק ההיפך. למעשה, לעיתים גם קמפינג יהיה עדיף על פני אירוח בבית מלון, וזה הכל תלוי במטרת הנופש, מקום הנופש והחוויה שאנחנו רוצים להעניק לעצמנו. ישנו לפחות מקרה אחד שבו אפשר לומר שהזמנת דירת נופש יכולה להיות עדיפה באופן ברור על פני אירוח בבית מלון, וזה המקרה של אירוח מרובה משתתפים. במקרה כזה, העלות של דירת נופש יכולה להסתכם בחצי מהעלות של אירוח בבית מלון, ועדיין כל האורחים יוכלו ליהנות מנופש עשיר ומהנה, ומהאחווה של אנשים רבים הנופשים יחד.

קרא עוד

מהו Home styling?

את השפה האנגלית אפשר למצוא ביותר ויותר תחומי חיים בישראל, עם מגוון רחב של מושגים שהפכו להיות מונחי יסוד, ואחד מהם הוא Home Styling, לכאורה. ההנחה היא שמדובר בסופו של דבר בעיצוב פנים, ובמובנים רבים אכן זה הפירוש הנכון של המונח. יחד עם זאת, מונח זה מתייחס גם להיבט של עיצוב בתים ברמה הקוסמטית. בעוד שעיצוב פנים הוא תחום שכולל בתוכו שורה של פעולות וסוגי עבודות, Home Styling הוא תחום שנתפס על ידי רבים כתחום שעוסק בקוסמטיקה של העיצוב, בשכבה העליונה של העיצוב. כאמור, מדובר בתפיסות כלליות ולא ניתן לציין אחת כנכונה יותר מהאחרת, והמונח עצמו יכול להתייחס לשני סוגי הפעילויות גם יחד.

קרא עוד

עיצוב קירות- מה הם הדגשים העיקריים?

עיצוב קירות – יותר ממה שחשבתם

עיצוב קירות הוא נושא חשוב ומרכזי בכל תהליך של עיצוב פנים, ויחד עם זאת, רבים אינם מכירים את מגוון העיצובים והפרקטיקות שניתן ליישם בתהליכי העיצוב של קירות הבית או העסק. עיצוב קיר יכול להתבצע בשלושה מישורים מרכזיים:

קרא עוד

השבחת נכסים – לא הוצאה, אלא השקעה

השבחת נכס הוא נושא שעולה בעיקר אצל אנשים העומדים לפני השכרת או מכירת הנכס שברשותם. לכל נכס ישנו מחיר שוק, מחיר הנקבע על פי שורה של פרמטרים הנבחנים על ידי שמאי מקצועיים ועל פי כללים מקצועיים ומוגדרים מאוד. למעשה, אם תזמינו שני שמאים שונים להעריך את שווי הנכס שלכם, תוכלו להיות בטוחים שתקבלו שתי הערכות מאוד דומות ומאוד קרובות זו לזו. השבחת נכסים היא פעולה שמיועדת להעלות את ערך הנכס לקראת מימוש ערכו. מן הסתם, את התהליך הזה ראוי לעבור כבר כשנכנסים אל הנכס, וליהנות מתוצאותיו לאורך שנים, ולא רק לפני שיוצאים ממנו, אבל אם זה לא קרה, אפשר בהחלט לעשות זאת גם לפני שיוצאים מהנכס.

קרא עוד

עיצוב בתים פרטיים

עיצוב בתים פרטיים הוא תחום סופר מקצועי, הדורש ידע מקצועי נרחב סביב עקרונות העיצוב בכלל, ובעולם עיצוב הפנים בפרט. ככלל, התוצאות של תהליך עיצוב מקצועי תהיינה תמיד טובות ואטרקטיביות יותר מאשר תהליך של עיצוב אופן עצמאי לחלוטין. ועדיין, אנשים רבים מרגישים שהם יכולים לעשות את זה בעצמם, שיש להם את החוש העיצובי הנדרש, ושהם יודעים למצוא את חומרי הגלם, פריטי העיצוב ואנשי המקצוע הנדרשים כדי לעצב את ביתם באופן עצמאי לחלוטין. אז מה הבעיה בעיצוב הבית באופן עצמאי? האם באמת ישנו ערך למעצב מקצועי, או שאפשר לעשות את זה לבד?

קרא עוד

עיצוב צימרים – מה חשוב לדעת לפני בחירת העיצוב

ענף הצימרים הוא ענף שחווה צמיחה והתפתחות אדירה בשוק לינת התיירות, במהלך שני העשורים האחרונים. במובנים רבים, צמיחה זאת הביאה איתה גם היבטים שליליים בעיקר בצורה של בעלי בתים פרטיים במושבים באזור הצפון והדרום, שביקשו לקפוץ על הגל והפכו חדרים ומחסנים לצימרים ללינה תיירותית. תופעה זו יצרה היצע גדול של צימרים מעוצבים ומרווחים שהותאמו באופן מיוחד ללינה תיירותית, ולצידם גם לא מעט צימרים שסיפקו פתרונות לינה בלבד, ללא שום קשר לתיירות, ללא התייחסות להיבט של עיצוב צימרים, האווירה והמאפיינים המתבקשים בתחום הלינה התיירותית.

קרא עוד

עיצוב משרדים – עקרונות מנחים בבחירת העיצוב שלכם

http://wabi-sabi.co.il/gallery/?cat=%D7%9E%D7%A1%D7%97%D7%A8%D7%99עולם העיצוב הוא עולם רחב ומגוון, הכולל בתוכו שורה של סגנונות עיצוב ואלמנטים המיועדים להשיג מטרות שונות ומודלים שונים של אסתטיקה. התהליך של עיצוב פנים לבית יהיה שונה מהתהליך של עיצוב משרדים, בעיקר במובן של מטרת העיצוב. בתהליך של עיצוב דירות, אנחנו מבקשים ליצור אווירה חמימה ואינטימית תוך שאנו מעניקים לה את המעטפת המועדפת עלינו, קרי מודרנית, כפרית, וינטאג’, קלאסית, יוקרתית, חדשנית, מתכתית וכדומה. כאשר מדובר בתהליך של עיצוב משרדים, השיקולים הם שונים לגמרי, ואמורים להיות תואמים את מטרות העסק.

קרא עוד

עיצוב דירות יוקרה – מגוון אפשרויות וסגנונות עיצוב

עיצוב דירות יוקרה

עבור מרבית האנשים, המונח עיצוב דירות יוקרה מעלה קונוטציות של זהב, שיש יוקרתי ואולי אפילו רהיטי וינטאג’ מוזהבים. לכאורה מדובר בנישה קטנה שאפשר לאפיין אותה באמצעות שורה של אלמנטים עיצוביים, אלא שבפועל מדובר בתחום נרחב מאוד, שמציע שורה ארוכה של אפשרויות לעיצוב בכל סגנונות העיצוב, ולצורך העניין עיצוב דירות יוקרה יכול להתבסס כל כולו על סגנון העיצוב הכפרי, שלכאורה לא קשור לאף אסוציאציה שעולה אצל אנשים מן השורה וללא היכרות עם עולם העיצוב.

קרא עוד

עיצוב פנים במרכז – לגאוגרפיה יש משמעות בבחירת עיצוב

האם עיצוב פנים במרכז שונה מאשר עיצוב פנים בצפון או בדרום? האם ישנם מאפיינים ועקרונות מסויימים שמתאימים במיוחד לאזור המרכז ואינם מתאימים לאזורים אחרים? ובכן, התשובה היא בהחלט כן, ויש לכך 3 סיבות מרכזיות, שתחילה נמנה אותן, ולאחר מכן נסביר את המשמעות שלהן על הנושא של עיצוב פנים. כפי שתוכלו לשים לב, כל האפשרויות פתוחות בפניכם, בין שאתם מחפשים פתרונות עיצוב פנים במרכז ובין שמדובר בבית פרטי בצפון הארץ, אבל ישנה חשיבות עצומה להבנת האפשרויות האלה והמשמעות של בחירה בכל אחת מהן:

קרא עוד
צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button