אמנית הצדפים – של יעל Shell Yael

ראיתי את עבודותיה של יעל רון בחלון ראווה בכיכר המדינה, לשם העבירה את הגלריה שלה. משהו בפשטות ובכנות של הצורות משך אותי פנימה, לשאול מהו החומר ומיהו האמן שיצר את החפצים הבוהקים האלה.

shell yael - של יעל

יעל רון, קיבוצניקית לשעבר מאוּשה, היום מתל אביב – שטחה בפני סיפור חיים נחוש, חדור תשוקה ומעניין, שאם ניתן לסכם אותו בכמה מילים – זהו סיפור של אישה שלא ויתרה לקשיים וחיפשה שנים את הדבר הנכון.

במהלך קריירה של אשת יחסי ציבור היא נתקלה בכתבה על חומר שמבוסס על אם הפנינה. החומר החדש כבש אותה ובהתלהבות של ילדה היא מתארת, כיצד במשך חמש שנים עשתה את הדרך המקצועית לטהיטי, לאיי קוק, לניו-זילנד, למערב אוסטרליה ולפיליפינים, במטרה להבין האם תוכל לבסס עסק סביבו – להוציא אותו מהתעשייה המסורתית של תושבי האיים ולהפוך אותו לחומר שיידבר ללב הצרכן המודרני בתל אביב.

היה ברור לה, שעל החומר המסורתי לעבור עיצוב עכשווי. היא הסתובבה בעולם עם ביתה הקטנה ובעלה במשך מספר חדשים, כשהיא מובלת על ידי התשוקה לחומר.

shell yael - של יעל

בחושים החדים שלה היא הבינה שמדובר בחומר ספוג זכרונות ילדות של כל אחד מאיתנו – איסוף צדפים. התוצאה היא קולקציה מרתקת של חפצי נוי, מראות, רהיטים, תכשיטים, תיקים ונעליים בווריאציות שונות של עיבוד החומר הבוהק הזה. יעל מעצבת את המוצרים ופרטי הריהוט גם לפי הזמנה.

מבחינתי גם זה, באופן לא צפוי, סוג של Wabi-Sabi – שמדגים איך הטבע יודע להיות מפואר וגרנדיוזי ולא צריך לחשוש להכניס אותו אלינו הביתה גם בצורתו זו.

כנה ויפה - מהגלריה של יעל

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
מאמרים וטיפים שלי

בית יצוק

בטון ופלדה, חלודה ואבן, עץ ופליז – חומרים חזקים בעיצוב בית בצור יגאל אחד הבתים שצולם ופורסם בספר “הכח הנשי”

Call Now Button
צור קשר
close slider

אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!