בספר הכח הנשי של בנין ודיור פורסם הבית של רותי מצור יגאל.
זה היה פרויקט קטן ונהדר, מתחילת השיפוץ ועד הפינישים הקטנים האחרונים.

רותי עברה מדירת קרקע ברחובות ליישוב צור יגאל בשרון. בית טרומי בשכונה של דו משפחתיים, מבנה שהובל ע”י משאית והונח בשטח, יצוק בקירות בטון. עליו הונח גג רעפים וסביבו גינה פרטית.

האתגר הראשון היה להוציא את המקסימום מ- 70 המטרים הרבועים של המבנה. עליהם להכיל חדר שינה, מטבח, סלון, חדר רחצה ושירותי אורחים. רותי מארחת לעיתים קרובות ולכן ידעתי שאני הולכת לעשות פה כפל שימושים, מתחמים שיחפפו ביניהם לטובת מספר שימושים.

המטבח הוצא מחלל הסלון על מנת לתת לסלון מרחב וליצור לו רצף מרשים ככל האפשר. במיקומו החדש ניתן היה ליצור מעבר מהמרפסת בחזית הבית למטבח. את שולחן האוכל המארח בין 8-10 סועדים, הוצאנו למרפסת תחת הפרגולה. עכשיו שולחן האוכל קרוב למטבח ונותר לנו מקום לאי לארבעה סועדים במטבח.

את הסלון חילקנו באמצעות מחיצת זכוכית מתקפלת, כך שיוכל לשמש כפינת טלוויזיה ועבודה לרותי, וכשבאים אורחים הוא יוסב לחדר אורחים עם ספה נפתחת לשינה.

בחצר האחורית של הבית עמד מבנה יביל המשמש כמחסן. פינינו מהבית כל מה שהיה אפשר, לתוך המחסן: מקרר נוסף, מכונת כביסה ותכולה נוספת.

אתגר נוסף היה סוג הבניה בבטון יצוק. בגלל סוג המבנה, כל הריסה של קיר תחייב אותנו בעמודים תומכים או בקורות פלדה. פתחנו כל חלל שהיה ניתן, חדרים מסדרונות ואפילו חלונות הרחבנו. כך אפשרנו לעצמנו מרחב שקודם לא היה ניתן לדמיין בכלל.

האתגר האחרון היה לעבוד עם החומר הקיים. זו השאיפה בעיצובים שלי, כדי להדגיש את האותנטיות, ולא לנסות למחוק או להתעלם ממנה. מאחר וכאן החומר הדומיננטי הוא הבטון, קילפנו את הגבס מהקירות, ובמקומות שהיה בטון פשוט השארנו בטון חשוף.

על קורות הפלדה יצרנו קורוזיה וקיבלנו גוון חלודה. הפלדה השתלבה נהדר עם ספריית מתכת גדולה שהועמדה בסלון. גופי התאורה נבחרו כך שלא יהיה צורך לפצוע את הבטון ויהיו צמודים אליו. עיצבנו במיוחד מנורות בפליז צהוב והוספנו ברז וידיות מטבח בפליז שהתחברו נהדר .
רצפת האבן האפורה ומשטחי המטבח באותה אבן, השלימו את מראה הבטון החשוף.

הריהוט השטיחים והחפצים האישיים של רותי הם בעלי משמעות עבורה, ידענו שהם יקבלו מקום יפה בביתה החדש, והוספנו כמה נגיעות שלא יפריעו למראה, ויתחברו עם יתר האלמנטים בבית.

השיפוץ, עליו היה אחראי הקבלן לירון שוורץ, ארך כ-6 שבועות, והסתיים בתוצאה נפלאה למדי.

אולי תרצו לקרוא מה רותי כתבה עלי בביקורות בפייסבוק

היה כיף!

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button