עיצוב בתים פרטיים

עיצוב בתים פרטיים הוא תחום סופר מקצועי, הדורש ידע מקצועי נרחב סביב עקרונות העיצוב בכלל, ובעולם עיצוב הפנים בפרט. ככלל, התוצאות של תהליך עיצוב מקצועי תהיינה תמיד טובות ואטרקטיביות יותר מאשר תהליך של עיצוב אופן עצמאי לחלוטין. ועדיין, אנשים רבים מרגישים שהם יכולים לעשות את זה בעצמם, שיש להם את החוש העיצובי הנדרש, ושהם יודעים למצוא את חומרי הגלם, פריטי העיצוב ואנשי המקצוע הנדרשים כדי לעצב את ביתם באופן עצמאי לחלוטין. אז מה הבעיה בעיצוב הבית באופן עצמאי? האם באמת ישנו ערך למעצב מקצועי, או שאפשר לעשות את זה לבד?

  סט שלם של פרמטרים מקצועיים שיש לקחת בחשבון בתהליך עיצוב בתים פרטיים

ובכן, בניגוד לתפיסה הרווחת, עיצוב הוא לחלוטין לא רק עניין של כשרון. למעשה, כשרון הוא רק כלי שמאפשר ליישם את העקרונות המקצועיים בצורה אטרקטיביות וטובה יותר, אך בבסיסו, התהליך של עיצוב פרטים פרטיים הוא תהליך מקצועי, שנשען על תאוריות מקצועיות מעולם העיצוב ועל עקרונות עיצוב מקצועיים וברורים. עקרונות אלה עוסקים בטווח רחב מאוד של נושאים לרבות: התאמת צבעים, חומרי גלם ומרקמים, התייחסות למרחב הנתון, לנפח ולנתח שלו, התייחסות לתאורה הטבעית וכיווני האוויר והאור, ההתכתבות של האלמנטים השונים זה עם זה ועם המרחב הנתון ועוד שורה של אלמנטים שיש לקחת בחשבון בתהליך העיצוב.

עיצוב בתים פרטיים

ניהול תהליך העיצוב – מה לפני מה ואיפה מתחילים

כמו כן, כולל תהליך זה את האלמנט המקצועי של עצם ניהול תהליך העיצוב, קרי במה מתחילה, מהם השלבים של תהליך עיצוב בתים פרטיים, מה בא לפני מה וכן הלאה. במרבית המקרים, ללא הידע המקצועי לא נדע באמת להסביר מדוע שלב מסויים צריך להגיע לפני שלב אחר, אך זהו בדיוק הערך של איש מקצוע, שיודע להסביר את הרציונל מאחורי התהליך. בתהליכי עיצוב המבוצעים באופן עצמאי קיים סיכון משמעותי שהתוצאה הסופית תתבסס על שיקולים של מצב רוח, מצב נפשי בזמן העיצוב וטעם אישי שבדרך כלל אינו עולה בקנה אחד עם עקרונות העיצוב המקצועיים.

לחלוטין לא חייב לעלות יותר יקר, ולרוב גם ההיפך הוא הנכון

אחרי שאמרנו את זה, עיצוב בתים פרטיים יכול להתבצע גם באופן עצמאי, בעיקר כאשר מדובר בתיקונים קטנים וכאשר באמת אפשר לזהות טעם טוב אצל המבצע. אם אין לכם את הבטחון הגמור בכך שאתם יכולים לעשות זאת בעצמכם, ולהגיע לתוצאה שאפשר יהיה לצלם למגזין, אתם רוצים להזמין איש מקצוע המתמחה בתחום זה באופן ספציפי. למרבה הפרדוקס, ליווי תהליך העיצוב על ידי איש מקצוע יבטיח לכם גם עלות נמוכה יותר של הפרויקט כולו. החסכון בעלות נובע בעיקר מיכולתו של איש המקצוע להגיע לנותני שירות במחירים אטרקטיביים, להשיג את פריטי העיצוב במחירים טובים יותר ובמיוחד לחסוך לכם עלויות עתק על טעויות שאתם מבצעים בגין חוסר מקצועיות, ושתיקונן כרוך בכסף רב.

במינימום, הזמינו את תכנית העיצוב ממעצב פנים מקצועי

אם אתם עומדים לפני תהליך של עיצוב הבית, אתם רוצים לשכור איש מקצוע המתמחה בתחום של עיצוב בתים פרטיים. העדיפות היא לשכירת מעצב פנים שיבצע עבורכם את העבודה כולה, אבל המינימום היא הזמנת שירות ייעוץ ובניית תכנית העיצוב. את תכנית העיצוב, שמפרטת את תהליך העיצוב הנדרש, בהחלט חובה לגבש בליווי איש המקצוע המתאים. לגבי יתר חלקי התהליך תוכלו להחליט בעצמכם, אם כי ההמלצה היא כאמור לבצע את העיצוב עם ליווי מקצועי מלא.

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button