תכנון ועיצוב פנים לבית עם ילדים

אפליקציית Pinterest, האינסטגרם והרשתות החברתיות בכלל הפכו את חיינו לתמונה פלקטית שאנו משתעבדים אליה בעל כורחנו. בעיני אין בזה כל רע. ראשית אנחנו חיים את הזמן והתקופה ואין טעם להתנגד ושנית, המראה האסתטי, המסודר והנקי בוודאי איננו מזיק ואף משרה שקט ונועם.

אבל, כמי שמרבה להיכנס לבתים של אנשים אמתיים, עם שני הורים עובדים, שני ילדים או יותר, בעל חיים אחד או יותר ועוזרת של פעם בשבוע לכל היותר, הצילומים האלה עליהם אנו מרפרפים, נועדו גם אם לא בכוונה, לגרום לנו להרגיש לא משהו, כשאנו מבינים שאצל כל האחרים הבית נראה כמו מז’ורנל.

הבית הישראלי הוא בדרך כלל מאוד משפחתי, בו אנו אוהבים לשהות אחד עם השני. אז היום אני רוצה לתת מספר טיפים, מה ניתן לעשות בתכנון ועיצוב החלל המרכזי בבית, כדי שימשיך להיות מזמין לכל דיריו וחבריהם.

 

מעגל החיים

הורים לילדים צעירים, זוכרים כשהייתם רווקים או בלי ילדים? אז ממש כמו שזה קרה, הדבר הבא שעשוי לקרות הוא שילדיכם יתבגרו, אורח החיים שלהם ושלכם ישתנה ככל שהילדים גדלים, החדרים שלהם הופכים להיות ביתם הפרטי, והם זוכים לתשומת לב עיצובית, תוך שימת לב לצרכיהם, טעמם ותחביביהם. הם ישהו פחות בחלל המשותף, וניתן לרכז את החפצים שלהם באזור מוגדר. על כן חשוב לעצב את הבית תוך גמישות ונכונות לתת מענה לגילאים המשתנים של בני המשפחה.

 

 מתוך האתר https://www.kaekoo.com

 

חלוקה לאזורים פונקציונליים או אזורים רב שימושיים

בבתים גדולים ניתן אולי להקצות חדרים שונים לפעילויות שונות, וכך יהיה אזור אירוח למבוגרים, נפרד מחדר המשפחה, בו כולם רובצים מול הטלוויזיה או משחקים במשחקי חברה, קוראים ועוד. יתכן שיהיה מקום בו הילדים מארחים את חבריהם בנפרד מההורים, חדר משחקים או חדר בלגן בו ניתן לזרוק את תיקי בית הספר או נעלי הספורט. גם כאשר השטח מצומצם כדאי להועיד אזורים או רהיטים שניתן לסגור אותם כשאינם בשימוש, כמו משרד ביתי או לפחות מכתבה נסגרת, ארון מעילים ונעליים, אזור או ארון מופרד לכביסה וגיהוץ. כל אלה יבטיחו שהדברים יוסתרו מן העין ויותירו מראה מסודר.

 

מתוך האתר: https://www.massivholzmoebel-goslar.de/sekretaer-massiv-holz/

 

ארון לכל חפץ

במרבית הבתים, בעיקר בדירות העירוניות, ישנו חלל מרכזי משותף ופתוח הכולל סלון-פינת אוכל-מטבח. חשוב שעיצוב החלל יעשה כמקשה אחת. את  עירוב השימושים והפתרונות צריכים למצוא בהשתנות החללים מסביב לשעון, באמצעות רהיטים סגורים לאחסון, ספרי ומשחקי ילדים, אשר יוצאים ביום ומאוחסנים בערב.

 

 

השתמשו באמנות ובצעצועים של הילדים כפריטים דקורטיביים בחלל המרכזי

אמנות ילדים יכולה להיות בעלת ערך. תנו לה מקום בחלל. מסגרו כמה יצירות טובות וערבבו עם האמנות האחרת שאתם תולים בבית. האירו אותן נכון ותראו את הגאווה גם בעיני הילדים. גם משחקי ילדים מעוצבים יכולים לשמש פריט דקורטיבי בחלל רב שימושי.

 

מתוך האתר totalwomenscycling.com

איפה הטלוויזיה?

ישנה משמעות רבה היכן תמקמו את הטלוויזיה, הן מבחינה עיצובית והן מבחינה חינוכית. טלוויזיה שממוקמת במקום המרכזי ביותר בבית מעבירה מסר. גם ארגון החדר משתנה בהתאם לחשיבות מיקום הטלוויזיה. האפשרות לצפות בה מהמטבח ומפינת האוכל, תהפוך אותה יותר דומיננטית ומשתלטת על החיים. הסתרתה באזור מבודד יותר תבטיח שעות צפייה קצובות ומבוקרות.

 

נלקח מהאתר: www.BHG.com

שימוש בחומרים עמידים או זולים שנוכל להחליף לעיתים קרובות

נכון, החומרים העמידים הם בדרך כלל סינטטיים, ואילו החומרים הטבעיים נוטים להתלכלך ולהתבלות ביתר קלות. כמי שממליצה על עיצוב בחומרים טבעיים, אני יכולה לתת כמה פתרונות: אם אין ברירה לכו לפחות על החומרים שנראים טבעיים. ישנם היום בדי ריפוד רחיצים שאפילו טוש צבעוני יורד מהם, או כאלה הניתנים להסרה ולכביסה. ישנם בדים עמידים לציפורני בעלי חיים. גם חומרי הניקוי החכמים והמכשירים החשמליים מסייעים לנו, כדי שלא נצטרך לוותר על רהיטים, ריפודים ושטיחים נאים, גם כאשר יש עוד ילדים צעירים בבית. חומרים כמו עשב ים, חבל וראטן במבוק הם חומרים זולים שניתן להחליף לעיתים קרובות מבלי לקרוע את הכיס, עד יעבור זעם. ומי אמר שלא נוכל להשתמש ברהיטים או שטיחים עמידים שנועדו לשימוש בחוץ?

 

 

צבעוניות בהירה ושקטה

נהוג לחשוב שבבית עם ילדים צריך לרהט ברהיטים כהים כדי להסתיר לכלוך. אבל רהיטים כאלה משרים אוירה כבדה וזקנה ובכלל, אני מעדיפה לראות את הלכלוך ולנקות אותו מאשר לדעת שהוא שם, גם אם אני לא רואה אותו. אז גם אם הלכנו על ריפודים בצבע חול, נשתמש בכריות ווילונות כביסים ובהירים, ובעץ בהיר במשטחי השולחנות והארונות. השתמשו בצבעוניות באופן מקורי וחשבו היכן להכניס אותה. בתים עם ילדים נוטים להיות עמוסים בחפצים וקשה לשמור עליהם מסודרים. לכן, לפחות הקירות צריכים לשדר רוגע ושקט שיכילו את כל זה.

 

נלקח מהאתר: www.homeastern.com

גובה

גם בחדר המגורים התחשבו בגובה הילדים, מתוך מחשבה למה הם צריכים להגיע ולמה לא כדאי שיגיעו. כך תוכלו ליצור עבורם בית בטוח, בלי לותר על החפצים היפים שלכם. בנו יחידת קיר, מדפים גבוהים או ארונות נעולים, והניחו שם את היקר לכם. את הצעצועים של הילדים אחסנו בהישג ידם. התחשבו בהם גם במקומות ישיבה. פופים ושרפרפים, שטיחים ומחצלות, מתאימים לישיבת ילדים וכיום הם גם פריט עיצובי נאה בחדרי המגורים.

מתוך האתר: www.blog.holamama.es

 

חדר המוזיקה, הקריאה והמשחקים”

לא, לרובינו אין חדר מוזיקה, אבל נוכל להניח את הפסנתר שהילדים מתאמנים עליו דווקא בחלל המרכזי כפריט דקורטיבי, ואז אולי גם לא ירגישו שעליהם להפסיד את האקשן המשפחתי כשהם מתאמנים. נוכל לעשות זאת גם עם הספרים או התחביבים שלהם ושלנו, ולשדר בכך מסר שאנו מעוניינים שיעשו זאת בחברתנו. כל שעלינו לוודא הוא שהחפצים האלו נראים טוב, ארוזים בתיבות נאות או מאוחסנים ברהיטים מתאימים, כדי לשמור על המראה אסתטי.

 

מתוך האתר: www.dezeen.com

השאירו מקום

ריבוי חפצים הוא דבר שקשה להימנע ממנו בבית עם ילדים. ובכל זאת, חשבו כל הזמן על מה אתם יכולים לותר. הרבו לעשות מבצעים להוצאת חפצים מהבית.

 

אימג’בנק/Thinkstock

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button