רשמים מתוך פורום העיצוב הישראלי Wonderful – ועידת האדריכלים השנתית

ועידה היא עוד אחת מההזדמנויות המעניינות לפגוש באדריכלים ומעצבים ישראלים, לשמוע על עבודתם, תוך ששומעים על פיתוחים חדשים של החברות נותנות החסות: אבן קיסר, קליל וטמבור.

השנה פינקו אותנו בשיחה עם  אדריכל המגדלים העירוניים אבנר ישר, האדריכלית דנה אוברזון על עיצוב פנים של חאן שחרות במדבר.

הראיון עם צמד המעצבים המוכשרים יעל מר ושי אלקלעי ממשרד Raw Edges היוצרים בלונדון הוא עוד הזדמנות לבחון את העיצובים המקוריים שלהם. על יעל ושי, שהם גם זוג בחיים, כתבתי בהקשר לתערוכת “נדודים” של לואי ויטון בשבוע העיצוב האחרון במילנו.

ועידה

הם מוכשרים בטירוף וזה כבר לא חידוש גדול לאחר שבעשר השנים מאז שסיימו לימודים ב-Royal בלונדון עצבו בערך עבור כל חברה אפשרית: קפליני, מוריסו, מוטינה, סברובסקי, קוודרט, סטלה מקרטני ופנדי הם רק חלק מהשמות.

הם מיוחדים בצורך שלהם לאתגר את המובן מאיליו, לחקור את הדבר הפחות מוכר ולראות איך הוא עובד. לפני מספר שנים הם עיצבו את הביתן לאבן קיסר במילנו ובנו מהמשטחים את כל הקונסטרוקציה של המטבח ולא רק את משטחי העבודה.

WhatsApp Image 2017-12-27 at 15.21.49

את הסדרה Endgrain הם פתחו כאשר למדו לצבוע את העץ על ידי השריה ארוכה בצבע בייץ ולאחר מכן לחבר את הלוחות ולחתוך אותם שנית ב – CNC שפירושו computer numerical control. את התוצאה התלת-ממדית הציגו ב-2015 ב- Chatsworth House, אנגליה.

 

בראיון הם השוו בין עיצוב מוצר ועיצוב פנים, לאור העובדה שהם מעצבים כעת את ביתם שלהם: “בעיצוב פנים אתה לוקח חמרים ויוצר איתם אווירה שאתה רוצה. בעיצוב מוצר אתה יוצר משהו שהוא לא קיים.”

ההגדרה הזו פותחת עיניים, אולם בפרויקט שעצבו ב-2014 ל- Air B&B – בתערוכה בככר טרפלגר הם אתגרו גם את עיצוב הפנים.

במיצב הניסיוני הם לקחו השראה מהקומפקטוס, רהיט שמשמש בספריות ציבוריות לדחוס מדפים בשטח מצומצם על ידי דחיסת כל מה שאינו בשימוש באותו הזמן.

A Place Called Home from Raw Edges Design Studio on Vimeo.

במציאות של שטחי מחיה הולכים ומצטמצמים, אין ספק שלמחשבה הזו יש מקום. חשבה שבהחלט ראויה ליישום ולפיתוח.

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button