מעל פני השטח – על גגות תל אביב

האתגר הפעם היה מפנק, בעיקר אותי כמעצבת. כבר נדרשתי בעבר לעצב דירות לצעירים. בדרך כלל זו דירה שכורה עם ריהוט שאומץ מאחרים או מקסימום מאיקאה.  אז גם אם החבר’ה חמודים ומעודכנים וכיף לעבוד איתם, הפיתרונות חייבים להיות חסכוניים. לכן כשהוזמנתי לעצב את יחידת הסטודנטים הזו יכולתי לחגוג.

דירת הגג של זוג עורכי דין ברמת אביב הוותיקה החלה להתרוקן. הבת הבוגרת נישאה ועזבה את הבית. הבן הסטודנט ביקש להמשיך ולהתגורר בדירת ההורים, אלא שחדר הנעורים שלו כבר צר למידותיו.

בקומה השניה של הדופלקס היתה יחידת אירוח מחופה פרקט עץ, ששניים מקירותיה חלונות הפונים אל גג רחב ידיים. מרפסת גן עוטפת אותה משני עבריה עם דק בעץ איפאה, מרוהטת לאירוח קיץ תחת פרגולה, נדנדות וצמחיה משמחת. ליחידה צמודים מטבחון על קיר אחד שמוסתר מאחרי דלתות הזזה, שירותים ומקלחת.

Photo by Itai Aviran | WabiSabi InteriorDesign

השיפוץ והריהוט מחדש של היחידה נועד להתאימה למגורי הרווקים של הסטודנט מבלי שיצטרך לעזוב את דירת ההורים, לשביעות רצון הצדדים, אם להשתמש בניסוח משפטי הולם. כדי לשמור על פרטיות הדייר, הופרד החדר מיתר הקומה באמצעות קיר סוגר ודלת של סקריניו הותקנה בו בקו אחד נקי עם הקיר, שמארח את הפסנתר המשפחתי.

Photo by Itai Aviran | WabiSabi InteriorDesign

בדרך כלל חלל כזה קורא למתכנן להשאיר אותו פתוח ככל הניתן, לנצל את האור הטבעי בשעות היום, לספוג את הנוף הנשקף מהנקודה הגבוהה. מראה העיר המוארת יפה גם בלילה. אולם זו לא היתה ההעדפה של הדייר הצעיר. הוא ביקש לאפשר לו שני מצבי החשכה. האחד לשינה והשני לעבודה בלתי מופרעת. בחלונות הותקנו וילונות כפולים (Orgon) האחד וילון דואט אטום, שמיועד להאפיל את החדר בעת הצורך ואילו השני בבד קפלים המעביר אור, אך מונע המבט מן החוץ פנימה בעיקר בשעות החשכה כאשר בפנים החדר דולקת תאורה.

Photo by Itai Aviran | WabiSabi InteriorDesign

שלושה סוגי תאורה מתאימים לתרחישים שונים בחדר. התאורה כללית מן התקרה בפס צבירה המאיר את קיר הספריה, ושני גופי uplight  מאחרי הספה. האור חם ולא ישיר. מעל לשולחן הכתיבה מנורת קריאה שיכולה להפוך ל up-down (קמחי תאורה). כך מתאפשרת בחירת סוג וכוון אור במצבי רוח שונים.

Photo by Itai Aviran | WabiSabi InteriorDesign

הריהוט הותאם בנגרות מצוינת של גיל ללוז ורועי בר זכאי מנגריית “נגרים” לצרכים של מי שמנהל את חייו מחדר אחד וכולל: ארון בגדים, שידה, שולחן עבודה וספרייה גדולה, כולם תוכננו כיחידה המשכית אחת בעץ צבוע.

ספה נפתחת של Milano Bedding, שאין כמותה גם לאירוח וגם לשינה יומיומית נוחה וטובה, כורסה נמוכה חד מושבית של האביטאט, סט שלחנות קפה של חברת Kartell וכסאות קלועים של Gaga and Design בגלריה של אבי בורלא Primitive  משלימים את ריהוט בדירת הגג.

Photo by Itai Aviran | WabiSabi InteriorDesign

בואו נודה, שזו לא בדיוק דירת סטודנטים אופיינית אבל אם אפשר אז למה לא לעשות את זה יפה, נכון ואיכותי?  ועל הדרך, גם קיר פינת האוכל בדירת ההורים נצבע סגול לילה, צבע השנה של 2018.

Photo by Itai Aviran | WabiSabi InteriorDesign

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button