עיצוב אקולוגי

אחד הטרנדים, שאינם רק אפנה אלא צורך אמיתי להתחשבות בסביבה, הוא העיצוב האקולוגי. הצורך המיידי לצמצום הצריכה ולשימוש בחומרים מתכלים, הוא כדי להפחית את כמויות האשפה שאנו מיצרים מחד ולשמר את אוצרות הטבע של כדור הארץ מאידך. צורך נוסף הוא הצורך האנושי להיות קרוב לטבע. זהו צורך אסתטי ופיזי, שמקבל ממדים נוספים בעקבות העיור והעובדה שרובינו מתגוררים בסביבות מגורים מרוחקות מהטבע. עיצוב אקולוגי שגם יכניס לבית שלכם או למשרד אלמנט אקולוגי ואווירה מיוחדת, וגם יתרום לסביבה ירוקה ובריאה יותר. עולם העיצוב האקולוגי כולל בתוכו אפשרויות עיצוביות רבות, וריכזנו לפניכם מידע חשוב בנושא וטיפים.

מהו עיצוב אקולוגי

עיצוב אקולוגי כולל ריהוט, חומרי בניה וגימורים שונים, העשויים מחומרים טבעיים, ממוחזרים או .readymade. במונח ready made  הכוונה היא לחפצים או חומרים, אשר כבר אינם בשימוש המקורי לשמם נוצרו, אלא קיבלו חיים חדשים בשימוש משני. כך למשל חלקי רכב אשר הפכו לרהיט, חומרים מפירוק אשר שובצו בבתים ודשים וכדומה.

ריהוט מותאם

כאשר מדובר על ריהוט, שהוא אלמנט מרכזי בעיצוב, ישנו ריהוט אקולוגי שהולך בכפיפה אחת עם עיצוב אקולוגי כולו. ריהוט אקולוגי יעשה למשל שימוש בעץ תעשייתי אשר ניטע במיוחד עבור תעשיית הנגרות. יהיו אלה עצים או במבוק שצמיחתם מהירה ובכך תחסך כריתה של עצים בני מאות שנים.

הכיצד

הסטודיו מאמין, כי עלינו ליצור סביבות חיים מרגיעות, הנמצאות בהלימה לסדרי הטבע, בנות קיימא ואיכותיות, כדי לתת מענה לחיים בסביבה עירונית בעולם תזזיתי, מתוקשר ותובעני. התכנון, המידול, טכנולוגיות הבנייה וחומרי הגמר בעבודתנו הם פשוטים ואותנטיים.

כמו בטבע, כל הדברים אינם מושלמים. אנו מוצאים יופי בעקבות הזמן  ומדגישים אותו.

על מנת לשלב בבית שלכם או במרחב העבודה שלכם עיצוב אקולוגי – אתם יכולים לפנות לסטודיו המתמחה בעיצוב אקולוגי ולקבל מענה על כל השאלות. תכנון עיצובי עבורכם מותאם אישית וייעוץ מקיף. תיבחרו יחד אתנו את החומרים המתאימים עבורכם מבחינה פונקציונאלית ומבחינה תקציבית, והעיצוב הפנימי יותאם בדיוק לצרכים שלכם.

עיצוב פנים ירוק

עיצוב פנים ירוק

כאשר מדברים על עיצוב פנים ירוק הכוונה היא לעיצוב אקולוגי וירוק ידידותי לסביבה, ושהינו הרמוני לאדם. בתרבות היפנית מושם דגש על הקרבה לטבע, שימוש בחומרים טבעיים פשטות, מינימליזם והרמוניה. יפן המודרנית שמה דגש על איכות הסביבה ושימוש בחומרים ממוחזרים. עיצוב פנים ירוק מתייחס למכלול של כמה היבטים ובהם שימוש בחומרים בטוחים לסביבה, שימוש בחומרים ממוחזרים, פשטות ושימוש חוזר, ויחס היצרן לסביבה. מטרת העל של עיצוב הפנים הירוק היא למזער ולצמצם את הפגיעה בסביבה ואת השימוש במשאבי הטבע, ובמקביל להביא להרמוניית האדם אל מול סביבתו.

עיצוב פנים ירוק – חומרים ממוחזרים

במסגרת עיצוב פנים ירוק מושם דגש על שימוש מקסימלי בחומרים ממוחזרים, לעומת השימוש הקיים בעיצוב הטיפוסי – בחומרים תעשייתיים. חומרים ממוחזרים כוללים עץ ממוחזר, פלסטיק שעבר תהליכי מחזור, מתכות וסגסוגות ממוחזרות, אריגי בד מחומרים ממוחזרים שעברו תהליכי מחזור, במקום להפיק אותם מהטבע.

שימוש חוזר

כאשר מדברים על עיצוב פנים ירוק ביחס לשימוש חוזר, הכוונה הינה לא רק לשימוש באמצעות חומרים ממוחזרים, אלא לבצע שימוש חוזר בחפצים ודברים קיימים. כך למשל ניתן לבצע שימוש בפלטת מדף שכבר לא נמצאת בשימוש, ולהשמיש אותה בתור שולחן. ועל אותו עיקרון ניתן להשמיש בדים שונים שכבר אינם בשימוש.

בטיחות הסביבה

עקרון נוסף תחת עיצוב פנים ירוק הינו נושא הבטיחות כלפי הסביבה. כאן הכוונה לבצע שימוש בחומרים שאינם פולטים קרינה וחומרים אשר אינם מזהמים את הסביבה, הקרקע, האויר או המים.

היצרן

עיצוב פנים ירוק מתייחס גם ליצרן, אשר מייצר את חומרי הבנייה, הריהוט, המכשירים החשמליים וכד’. מושם דגש על יחס היצרן כלפי הסביבה, למשל מבחינת בקרה על פליטה של חומרים מזהמים בייצור, קרינה ממכשירים ועוד.

עיצוב פנים ירוק לבית או למשרד ישדרג את הסביבה שלכם ישמור על בריאותכם ויקרב אתכם אל הטבע, תוך מקסום התפוקה בבית ובעבודה.

עיצוב פנים אקולוגי

עיצוב פנים אקולוגי

מעצבים את הבית עם עיצוב פנים אקולוגי שגם מתחשב בסביבה, וגם תורם לאיכות החיים שלכם. עיצוב אקולוגי לבית שלכם כולל בתוכו מגוון של אספקטים המתמזגים זה עם זה, כמו למשל שימוש בחומרים ממוחזרים או השמשה מחדש של חפצים, שילוב של מכשירי חשמל בדירוג אנרגטי גבוה ומערכות מים וחשמל חכמות וחסכוניות בהתאם לשעה ביום. יש מגוון של שילובים ואפשרויות כאשר מדברים על עיצוב פנים אקולוגי, וריכזנו עבורכם את מה שחשוב לדעת בנושא.

חומרים ירוקים – עיצוב פנים אקולוגי

בבסיס התפיסה של עיצוב פנים אקולוגי עומד השימוש בחומרים ירוקים. כאשר מדברים על חומרים ירוקים הכוונה לחומרים ממוחזרים, וכאלו שלא פולטים קרינה או חומרי לוואי מזהמים לסביבה. עיקרון חשוב נוסף הוא צמצום פליטת גזי החממה לאוויר וניצול חכם ונכון של משאבי הסביבה. כאן הכוונה להימנע מבזבוז של ניצול משאבים שלא לצורך, כאלה החוסכים במשאבי כדור הארץ, תוך מחשבה על השינוע שלהם ועוד. כאן נעשה שימוש בחומרים ממוחזרים כמו גם חומרים שהם Ready Made . הכוונה היא שימוש בחפצים וחומרים, שבמקור יועדו לשימוש אחר, והם מנוצלים כעת לטובת עיצוב הפנים בבית או במשרד שלכם. Ready Made הוא למעשה מונח מתחום האמנות כאשר האמן מכניס חפץ שמצא אל תוך יצירת האמנות והוא חדל מלהיות בשימוש. ואילו בארכיאולוגיה מדברים על שימוש משני, כאשר חפץ מתקופה אחת חוזר לשימוש בתקופה אחרת, אולם באופן שונה מייעודו המקורי.

מגוון אפשרויות

מגוון האפשרויות הוא עצום וחשוב לבחור מעצב פנים מקצועי וסטודיו לעיצוב ירוק ואקולוגי שידעו להפיק את המיטב עבורכם בעיצוב הספציפי. סטודיו אשר מתמחה בעיצוב אקולוגי הוא בדיוק מה שאתם צריכים על מנת לשלב אקולוגיה וסביבה ירוקה בתוך הבית או המשרד שלכם.

עיצוב פנים אקולוגי ישדרג את כל הסביבה ואת ההרגשה הפנימי שלכם – בין אם מדובר על עיצוב של בית או משרד או חלל מסחרי. לכל מבנה וקומפלקס ניתן להתאים עיצוב פנים אקולוגי המתאים עבורו. בדקו עוד היום על עיצוב אקולוגי.

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב פנים דירות קטנות

גם אם אתם מתגוררים בדירה קטנה חשוב שתדעו שניתן לשלב בה עיצוב פנים מתאים ופונקציונלי אשר מותאם לדירות קטנות. עיצוב

מאמרים וטיפים שלי

עיצוב מודרני מינימליסטי

סגנון העיצוב המודרני שואב את השראתו מהאדריכלות המודרנית שהתפתחה בשנות ה30 של המאה הקודמת. סגנון עיצוב שמתאפיין בפשטות ובקווים נקיים

Call Now Button
צור קשר
close slider

אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!