סודות הוואבי-סאבי

על פי תורת הזן, ידע חיוני יכול לעבור מאדם לאדם רק באמצעות המחשבה ולא באמצעות המילה הכתובה או המדוברת

log

סגנון הוואבי סאבי שמאפיין את העצובים שלי, מסייע לי לתכנן חללים שיהיו לא רק יפים, אסתטיים ומרגשים – אלא גם אותנטיים ומספרים את סיפורם של האנשים שחיים בהם. ערכי הפשטות של הוואבי סאבי מובילים אותי לעיצוב אמיתי ולא מתאמץ בחומרים טבעיים וקו נקי.

2

pinterest.com

3

homedsgn.com

המונח וואבי סאבי, הוא חמקמק, מעורפל במתכוון, מיסטי, נוגע בשורשים תרבותיים רחוקים מאיתנו וקשה להגדרה גם לבני התרבות היפנית.

4

האדריכל לאונרד קורן, בספרו וואבי-סאבי לאמנים, למעצבים למשוררים ולפילוסופים (הוצאת אסיה 2003)
מסביר: "במהלך ההיסטוריה נעשה ניסיון מכוון להניא אנשים מלהבין את הוואבי סאבי באופן הגיוני"

“אלו שיודעים אינם אומרים – אלו שאומרים אינם יודעים – ראשוני היפנים שעסקו בוואבי-סאבי: אומני תה, כמרים ונזירים, התרגלו והיו חדורים בהשקפת הסגנון. על פי תורת הזן, ידע חיוני יכול לעבור מאדם לאדם רק באמצעות המחשבה ולא באמצעות המילה הכתובה או המדוברת”.

“אחד הדברים החשובים שיש לדעת על הוואבי-סאבי כדי להבין את משמעו, הוא טיפוח המיתוס של אי-בהירות מכוונת מטעמים אסתטיים. העובדה שהוא בלתי ניתן לתיאור היא חלק מייחודו ומהקסם שלו. הסברת המושג במלואו עשויה לאמיתו של דבר לצמצם אותו”

 5

digsdigs.com

 לעצב באסתטיקה יפנית ברוח הוואבי-סאבי, זאת בשבילי שליחות מרגשת. אני נהנית לממש את החזון הזה כאן, במציאות הישראלית החומרנית והמיוזעת, הרחוקה מאוד מהזן היפני במאה ה-17, שם נוצרה.

6

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button