נכסים תרבותיים ונוסטלגיה

במחסן נטוש מתחת לתחנת הרכבת של מילאנו Ventura Centrale נאצרו כמה וכמה תערוכות, אחת מהן עוסקת בכבוד למסורת, למשפחה ולפולקלור. החיבור לשורשים ולהיסטוריה תמיד מרתק אותי כשמדובר בעיצוב.

בין המציגים בוונטורה צ’נטרלה המעצב האטלקי אנטוניו אריקו יצר את הEssential Room חדר הבסיסי – הנותנת כבוד למסורת ולאינטימיות האיטלקית. מעצים שונים כמו אמרנט, סיסם הודי ועוד הוא יוצר רהיטים לחדר שינה כפרי ומשלב בו עולם של זיכרונות מבית אמו. העבודה מרגשת ועשויה בנגרות במיומנות יוצאת דופן.

חברת Vitra, שכמה מרהיטיה הם קלסיקה בכל בית ומשרד, שכרה אולם כדור סל ופרשה בו רהיטים מכל הזמנים. עמדת השופטים ממרומי האולם מאפשרת לראות ממבט ציפור כי הרהיטים הוצבו במגרש באופן המדמה מבנה של עיר. בתים, גנים מבנים גבוהים ונמוכים אגמים וכבישים.

פולקלור וריקודים

ברוח הנוסטלגיה יצרו המעצבים הישראלים יעל מר ושי אלקלעי מסטודיו Raw-Edges הפועלים בלונדון, עבודה מיוחדת לשבוע העיצוב עבור WonderGlass. במרכז התערוכה 30 מנורות שלחן בהשראת ריקוד ה”הורה” הישראלי. המנורות עשויות כנפי זכוכית סדורות סביב ציר מסתובב. התנועה האחידה של כל הכנפיים הצבעוניות מבטאת את שמחת החיים של הריקוד.

המעצבים, שההצלחה הבינלאומית לא זרה להם, אחרי שזכו בפרסים בתערוכות קודמות ובמלגה של לואי ויוטון והציגו בObjets Nomads כמה שנים ברציפות, כבר מעצבים מוצרים לחברות מובילות כמו חברת הקרמיקה מוטינה, חברת הריהוט ויטרה, קודראט, סברובסקי ועוד, הישג נאה למי שסיימו לימודים לפני לא יותר מעשור. ב-2014 הם אלה שיצרו את התצוגה לאבן קיסר. לשיתוף הפעולה הנוכחי עם גלריית וונדרגלאס הם נכנסו גם כן בעקבות אמנים רציניים שעשו זאת לפניהם Ingo Maurer  ו- Formfantasma

וכך השלמנו מעגל במעברים בין אמנים, לאדריכלים למעצבי מוצר ולמעצבי פנים. אין בשדה הזה גבולות ברורים מלבד הכישרון. האמנים כבר אינם מהססים לקשור עצמם לפרויקטים מסחריים, האדריכלים לעיצוב מוצר משפר חיים והחברות המסחריות מבקשות את נוכחותם של האמנים.

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button