מקום לשינה

חתולים ידועים כטיפוסים עייפים, בעיקר בשל תהליכים פיזיולוגיים, אשר גוזלים מהם אנרגיה רבה. חתול בוגר ישן 17 שעות במהלך היום, בכל מקום בבית. במקומות חבויים, בין ספרים, בין בגדים, בתוך המיקרו.

מקומות לינה לחתולים. 

לינה משותפת לאנשים ולבעלי החיים, היא עניין די שכיח. אך, לעיתים, כאשר בן או בת זוג חדשים משתלבים בחיינו או שנולדים הילדים, נדרש סידור לינה מחדש.

היכן שיש שוק יש ספקים ואם בעבר הספיקה שמיכה מתחת למיטה, שוק הריהוט לבעלי חיים מתפתח ככל שהחברים הפרוותיים נעשים בני בית אצלנו.

במיזם התרמה לחיות מחמד BowWow Haus London של ה-Blue Cross for Pets בבריטניה, שנערך לפני כמה שנים, הוזמנו 80 אדריכלים לתכנן בתים לכלבים.  

זאהה חדיד אדריכלים יצרו בית שנקרא ‘ענן’ Claud-. מוגבה מעט מהקרקע כדי להגן על כלבים מפני משטחי רצפה קרים. תמונה באדיבות “זאהה חדיד אדריכלים

IKEA  איתרה את הפער בנישה של רהיטים מעוצבים לבעלי חיים ויצאה עם קולקציה של 62 פריטים לשינה, אוכל, משחק, טיול ונסיעות. פרטי השינה הם לעיתים דגמים מוקטנים של ספות  Klippan הקלסיות של איקאה או יחידתה אחסון המוכרת Kallax.

מקור התמונה: https://home.walla.co.il/iteneurm/3338867

החתולים הפרזנטורים חברות רהיטים מפתחות קולקציות יעודיות רהיטים ואביזרים מעוצבים עבור בעלי חיים, בכל הרמות והמחירים, הניתנים לרכישה ברשת.

חברת Lucy Balu לריהוט מעוצב לבעלי חיים יצרה את   Choupette, כשם החתולה האהובה של המעצב קרל לגרפלד טרם שהלך לעולמו ב-2019. הערסל עשוי  לֶֶבֶד,  חומר עמיד לציפורני החתול ושומר חום, כמו שחתולים אוהבים. הוא נתלה גבוה על הקיר, משם החתול מתצפת ומרגיש בשליטה.  החתולה האריסטוקרטית, שאומרים שירשה חלק מרכושו של לגרפלד קידמה את המוצר כחלק משיתוף הפעולה.

האדריכל הבריטי אסיף קאהן Asif Khan יצר רהיט עבור כלבים מעין שולחן עוטה לבד במרכזו יכול הכלב להתכרבל. המטרה היא להביא את החיבה לגובה העיניים של בעליה.

מקור התמונה: https://www.dezeen.com/2020/10/16/karl-lagerfeld-choupette-lucybalu-swing-cat-bed/

חברת הסטרט אפ Cat Person יצרה ליין של רהיטים שיכולים לגדול עם החיה. והריהוט כולו מעוצב כך שיהיה ידידותי למדיה חברתית, בקוים מינימליסטיים וניתן לשנות את הכיסויים במיקס אנד מאצ’.

ממגוון הסיפורים בעיתונות המקצועית העולמית אפשר להזכיר עוד כמה. האדריכל האוסטרלי מיכאל אונג Michael Ong  והמעצבים Made by Pen  עיצבו מלונה לפנים הבית עשויה עץ לבוד, מוצר פשוט שכמובן אפשר לייצר בעצמכם.

photograph by We Make Them Wonder

מיטה לכלבים שהיא דגם מוקטן למיטה של חב’ Nils Holger Moormann הגרמנית. רהיטים שטוחים ופריקים כאילו היו עשויים קרטון.

מקור התמונה: http://www.madebypen.com/

גם Samsung  ענקית התקשורת הקוראנית נענתה לאתגר ובתערוכת  Cruft בשנת 2015 הציגה את המלונה העתידנית. המלונה כוללת שני חללים לשינה ולבילוי, מסלול כושר, מכשיר להאכלה עצמית של הכלב, טלויזיה, מוזיקה ואפשרות לתקשר עם בעליו באמצעות מחשב. 

 “כיום יש כלבים שיש להם פרופילים ברשתות חברתיות ובעליהם משתמשים במערכות קוראות וידאו כדי לתקשר עם חיות המחמד שלהם כאשר הם לא בבית”, אומר אנדי גריפית, נשיא סמסונג בבריטניה. “אין ספק, הטכנולוגיה הופכת במהירות לחלק בלתי נפרד של מערכת היחסים היומיומיות בין בני האדם וחיות המחמד שלהם”.

כאשר שטח הבית ביחס למספר המתגוררים בו מאפשר זאת, ישנם מי שמקדישים לא רק רהיטים בודדים אלא חדרים שלמים מעוצבים עבור חתולים וכלבים, שם יכולים בעליהם לבוא ולשחק איתם. חדר כזה עוצב ע”י , KC Design Studio בטייוואן. החדר עוצב בורוד ויש בו קרוסלה לחתולים.  הבעלים יכולים לצפות בחתולים משחקים מחדר השינה הסמוך.

ישנם גם כמה יצרנים מקומיים של ריהוט מעוצב לחיות מחמד בישראל  בעיקר למיטות ותחנות האכלה   https://www.yotopet.shop/about

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button