למה דוקא היום? או למה לא בעצם? כל יום טוב לאהבה

מוקדש לכל החוגגים את היום את יום וולנטיין הקדוש, על שם הקדוש הנוצרי, שנדון למות על ידי השלטון הרומי שלא ראה בעין יפה את העובדה שהוא השיא חיילים רומיים שגם הם נרדפו בשל אמונתם. האהבה המדוברת היא פחות אהבה רומנטית אלא סמל למסירות לאמונה. הקשר לאהבה רומנטית הגיע מאות שנים יותר מאוחר. אבל אם חג אהבה אז יש לנו אחד משלנו בט”ו באב. ובכלל יש לי הרבה סימני שאלה לגבי התרגום של אהבה לעוד מוצרי צריכה, בדרך כלל עם ויזואליות קיטשית למדי, עננים ולבבות אדומים, קופידונים מכונפים ושלל קלישאות.

זה יום שאפשר לתת בו תשומת לב לאלמנטים בבית שמעודדים ומסייעים לקשרים נינוחים בין דיירי הבית. זו אהבה בסיכומו של דבר.

אין צורך להסביר מדוע יש לתת תשומת לב לחדרי השינה. דגש מיוחד בחדר מושם על ניקיון, נוחות, אסתטיקה, תאורת יום ותאורת לילה, כלי מיטה מפנקים.

יצירת מקום. אם אתם מתכננים חדר חדש אבל גם אם רק משפצים או מרהטים מתבקש קודם כל, שחדר השינה יהיה מרווח מספיק כדי להכיל את המיטה הזוגית, בגודל שתבחרו, עם מעברים רחבים מספיק, כדי לאפשר גישה נוחה לשני בני הזוג מצידי המיטה. את השידות המסורתיות מציבים בקצה המעבר. מיטות זוגיות סטנדרטיות מתחילות ב-1.40 מ’ ועד 2.00 מ’ עם כמה תחנות ביניים. בחרו מיטה שתואמת את גודל החדר או תכננו חדר שיהלום את מיטת החלומות שלכם.

אם ניתן, הקצו די שטח גם לחדר הרחצה הצמוד לרוב חדרי השינה. לעיתים הגודל שלהם הוא בסיסי ומדוייק מדי ואינו מאפשר מרחב נעים לשעת הרחצה, שהיא לא פחות חיונית לטפח אהבה. וללא קשר לגודל, השקיעו בעיצוב שלהם, בין אם אתם מתקלחים לפני השינה או בבוקר אתם רוצים לעשות את זה בנעימות ולשהות בסיבה יפה ומטופחת.

חדר השינה הוא בלית ברירה גם אחד מחדרי האחסון של הבית. לרוב נצטרך לאחסן כאן לפחות את הבגדים שלנו ולעיתים גם הרבה יותר. בין אם מדובר בארונות קיר או בחדר ארונות, נצטרך לדאוג שהגישה אליהם תהיה נוחה, שלא יכבידו על המראה של החדר ושיהיו תמיד מסודרים. אגב, אם יש מגבלה של מקום חדר ארונות הוא זולל מקום לא כל כך אפקטיבי. אם נבחר בארונות קיר שהם חסכוניים יותר במקום, נמשוך אותם עד לתקרה. כדי להגיע למקומות הגבוהים או שנמקם שם את הדברים הפחות נחוצים ביומיום או שנשתמש במערכות תלייה מתוחכמות שניתן להגיע אליהן גם מלמטה. חשוב מאות להציב תאורה ייעודית שתאפשר לראות מה קורה בתוך הארון, אם בפסי צבירה או פסי לד בקרבת מקום.

אז כמו שאני מסבירה ללקוחותי, התאורה היא אחד הדברים החשובים ליצירת אוירה אבל באותו זמן עליה להיות פונקציונלית. תאורת צד המיטה תעמוד על השידות או תהיה תאורת קיר. היום עושים גם תאורת מיטה היורדת מהתקרה. הכל לפי מנהג דיירי החדר, האם זו תאורת אוירה בלבד או שהיא משמשת גם לקריאה במיטה. וכך, עם שני מוקדי תאורה היכן שהם נדרשים- במיטה ובתקרה קרוב לארון, נוכל לשחרר את נקודת החשמל בתקרה באמצע החדר למאוורר, עם או בלי תאורה.

לכבוד יום האהבה ולמשך שבוע בלבד פגישת ייעוץ טלפוני בת שעה ללא תשלום

עוד בחירה שתרצו לעשות היא האם להכניס טלויזיה לחדר השינה, או שמא מספיקה מערכת סאונד או האם אתם מעדיפים שקט מוחלט. אם בחרתם להכניס טלויזיה, צריך יהיה להחליט מהיכן מתבוננים בה ולתלות אותה בגובה שנוח לצפייה מאותו המקום. אם המקום הזה תפוס על ידי ארון למשל, ניתן היום לשלב טלויזיה בדלת של ארון. אם תליתם אותה על קיר, ניתן לשלב אותה עם תאורה דקורטיבית בצידי הטלויזיה, כך שלא ישתקפו מנורות במסך.

להוסיף עוד רהיטים בחדר? כורסה, מקום להניח בגדים? או שהם יהיו מקום להצטברות של ערמות ובלגן? 

מה עוד ניתן לעשות אם נשאר עוד טיפטיפה מקום? שידת איפור, שתאפשר למי שאוהב או אוהבת להתארגן ליציאה מחוץ למקלחת בישיבה ובתאורה מתאימה. ובכלל מראה בחדר השינה זה אלמנט יפה ומוסיף רומנטיקה. 

זהו, מה נשאר עוד? לדאוג להצללה-האפלה. איך תרצו שתהיה תאורת היום ומה עושים אם היא מתחילה מוקדם מדי. וילונות זו תורה שלמה. תריס, וילון רומי? וילון משתפל? שכבה אחת או יותר? שקוף או אטום?

ואיך לטפל במשטח הרצפה כדי שמצד אחד לא יצבור אבק ולכלוך ומצד שני יהיה נעים למדרך, מחמם בחורף ולא מעיק בקיץ? 

וטקסטילים? כריות, כיסויי מיטה, שמיכות בחורף ושמיכות בקיץ   

ומה באשר לצבעוניות? בהיר זה נקי ונעים אבל היום הולכים דוקא צבעים כהים שיוצרים אוירה רומנטית ומכובדת.

מממ…. איך אומרים? אהבה זה כואב!

אז אם כל ההחלטות האלה מציפות ומבלבלות, אם אתם רוצים לשדרג את חדר השינה שלכם או לעצב כל דבר אחר בבית ואין לכם מושג מהיכן להתחיל, אני כאן כדי לעזור.

לכבוד יום האהבה ולמשך שבוע בלבד פגישת ייעוץ טלפוני בת שעה ללא תשלום

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button