כמו יין טוב – עיצוב בית ישן במושב שבין הרי ירושלים

עבודה שהשלמתי לאחרונה בין עצי האורן במושב שואבה הוותיק, בדרך אל ירושלים. מושב עם אזור זמן אחר, כל כך שונה מהעיר הגדולה, הסואנת.

רק מבט על הבתים בחלקו הוותיק של המושב נותן לך הרגשה שנעצרת היכן שהוא בראשית שנות ה-60 של המאה הקודמת. בתים מכוסי “שפריץ” לבן, קשתות מעטרות את הפתחים, משעולים מרוצפי אבן וניחוח בין עצי האורן. את אחד הבתים המרווחים האלה הוזמנתי לעצב, מבלי לשנות את המבנה הארכיטקטוני, שכן הבית רק הושכר מבעליו לטווח ארוך.

ח שפריץ לבן מכסה את רוב בתי המושב הוותיקים

החשש המלווה אותי, כאשר אני מוזמנת לעצב בית שכור, הוא הקושי להתגבר על פגמים והתיישנות המבנה, מבלי לערוך בו שיפוץ מסיבי. הבית שמצאתי כאן היווה אמנם אתגר לא פשוט, אבל בו בזמן גם נתן השראה. בגלל הטופוגרפיה ההררית ובמקום לפלס את המבנה על גבי טרסה, בחר מי שבנה אותו להשאיר שני מפלסים בהפרש של כ-80 ס”מ. המטבח, פינת האוכל וחדר אחד נמצאים במפלס הכניסה. מצד אחד של המפלס יורדים לחדר המגורים ומצידו האחר לשלושה חדרי השינה וחדר המשחקים לילדים.

עיצוב בית בשואבה

 הפרדה מעניינת בין המפלסים

ריצוף טרצו פשוט אך עם אגרגטים יפים של פלחי שיש נשאר כמעט בלתי נגוע. קשתות העץ בחלונות ביקשו ממש שלא לגעת בהן. לצביעת כמה מהקירות בחרנו שני גוונים של אפור-כחול שמעניקים עומק ופרספקטיבה למראה החדר השקוע.

Photo by Itai Aviran | WabiSabi InteriorDesign

 פרטי הריהוט שנבחרו כמו גם השטיחים וגופי התאורה משלימים את המראה של בית האבן העתיק.

Photo by Itai Aviran | WabiSabi InteriorDesign

גופי התאורה (שוק הפשפשים) שימשו בעבר לתאורת לולים, חלקם פנסים של אניות ואחרים היו תנורים או פרוז’קטורים של במה.

שתי ספות עור חום שוות בגודלן הוצבו במרכז חדר המגורים מול אח העצים ואת מקום שולחן הקפה ממלא ארגז עץ כבד. יצירות האמנות שעל הקיר הן של האמן פולי מקס, שעלה לישראל מבלרוס.

Photo by Itai Aviran | WabiSabi InteriorDesign

לקחתי את בעלת הבית לראות את עבודות הריהוט של הנגר-אמן אלון דודו. לאחר שהתרשמה מיצירות העץ המופלאות, החליטה להזמין חמישה פריטים לבית: קונסולה לכניסה, מראה בעלת מסגרת חרוצה מעליה, מזנון לכלים בפינת האוכל עם דלתות זכוכית מחוסמת ברשת בסגנון רטרו, שידה באלומיניום ומראה בעלת מסגרת משובצת עץ צבעוני. כל הפריטים שולבו בחללים המשותפים ובחדרי השינה.

Photo by Itai Aviran | WabiSabi InteriorDesign מימין: שידת אלומיניום ומעליה מראה וקונסולה לכניסה עם מראה בעלת מסגרת חרוצה מעליה (אלון דודו)

עוד מבט אחד על חדר הילדים וחדר המשחקים, כדי להיווכח שניתן להשלים את התמונה גם באמצעים פשוטים יותר, אך לא פחות מוקפדים.
ומבט אחרון של פרידה מפינת האוכל במטבח ומן השולחן הקטן עם הכיסאות הצבעוניים העומדים בפתח הבית.

Photo by Itai Aviran | WabiSabi InteriorDesign

מימין: שולחן מרפסת ‘טולמנ’ס’, פינת האוכל בהזמנה אישית.
לצפייה בגלריית שאובה לחצו כאן >>

מעניין אתכם? בואו נקבע פגישה>> http://daf.wabi-sabi.co.il/

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button