יפן בתל אביב

אתמול נסעתי ליפן. במונית.

לקוחה מדהימה העניקה לי את הטיפול אצל יוקו קיטרה כמחווה לסיום עבודת העיצוב בביתה.

יפן על כל תגיה ודקדוקיה, רק על הים ביפו העתיקה. יוקו קיטהרה ספא יפני ובית לטיפולים ביפו העתיקה. יוקו, בעלת המקום באה מיפן לפני 15 שנה ונישאה לישראלי והם מקיימים את הפינה הזו בשקט ובדבקות.

ר4

ספסל חליצת הנעליים מקבל את פניך בכניסה כדי לסמן את המעבר מהדלת היפואית לאסתטיקה היפנית. וכאן מכה בך השילוב בין המבנה הארכיטקטוני הצלבני-חללי האבן הגדולים בעלי הקשתות המקומרות ששופצו בדקדקנות לבין האצילות היפנית המדוקדקת. החלון הגדול הנפתח לים והמדרגות המודרניות המובילות אל הגג קושרים את המבט אל הנוף והטבע, קשר בל יינתק בתרבות היפנית אבל מזכירים לנו עדיין את ההוויה של המקום.

מב

אבל מכאן, הכל יפן; המגבת הלחה, תה קר ואשירו-אמבט הרגליים מעץ, מוגשים בכניסתך על ידי המטפל היפני ועד לכוס התה ביציאה, טטאמי על רצפת חדר הטיפולים, תאורה רכה, ריהוט מינימליסטי שכולו בעץ, ריחות, צלילים, ירידה לפרטים, האירוח היפני, כבוד לאדם, לחומר …

34

 

הבניין העתיק עבר שיפוץ לאחרונה שארך כמה שנים. ממול לכניסה חדרי שירותים מפנקים עם אמבט מקוריאן. מימין חדרי הטיפולים, ומשמאל משתרעים שני חללים ענקיים שבעתיד מיועדים להכיל גלריה לצד קבלה וחדר המתנה. יוקו נסעה לאחרונה ליפן לרכוש רהיטים ופריטים למקום והם יוצעו גם למכירה. התאהבתי עוד לפני שנכנסתי.

עשוי לעניין אותך

צור קשר
close slider

לקביעת פגישת ייעוץ:

שם*

דואר אלקטרוני*

טלפון