טיפ של מעצבת: דירה קטנה גדולה

איך לגרום גם לדירה קטנה להיראות ולהרגיש הרבה יותר מרווחת

הנה כמה עקרונות שיגרמו גם לחלל קטן להיראות ולהרגיש הרבה יותר מרווח.

אחסון תחשבו כמו תרמילאים שצריכים לסחוב הכל על הגב. היפטרו מחפצים מיותרים שתופסים מקום. כך לא תאלצו לוותר על שטח מחייה לטובת שטחי אחסון. מראה נקי ולא דחוס פרטים, נותן תחושה של מרחב והקלה. את היתר אחסנו, עדיף באופן נסתר. נצלו כל חלל אפשרי: מתחת למיטות, אחסון בגובה, עליות גג וכו’. כדאי להציג באחסון פתוח על מדפים, חפצים שיש להם ערך עיצובי – ספרים, כלי אוכל יפים, מזכרות וחפצי נוי.

ריהוט הקטינו את פרטי הריהוט. רהיטים קטנים מטעים את העין והחלל נדמה גדול יותר. רהיטים נמוכים כמו פופים עושים את אותה העבודה.

13

עשו שימוש בריהוט מתקפל, נסתר, או דו- תכליתי. למשל, שולחן האוכל המשפחתי שנמצא בשימוש אחת לשבוע, ישמש ביום יום כשולחן קפה, המיטה שעומדת שוממה מרבית שעות היום ותופסת חדר שלם, יכולה להתקפל ולהשאיר מקום לפעילות אחרת.

ארונות פינתיים, ספות פינתיות ומדפים הם חוסכי מקום. גם רהיטים שקופים כמו שולחן זכוכית, ארון מפרספקס, יעיקו פחות.

צבע השתמשו בריהוט בעל קווים נקיים בצבעים בהירים או פסטליים, אך הוסיפו נקודה או שתיים של צבעים חמים. לחללים קטנים מתאים יותר סגנון העיצוב המודרני, הקליל והמואר. דגמים גיאומטריים ובעיקר פסים בריפודים, שטיחים או טפטים “מותחים” את החלל.

אביזרים הדגישו קווים אנכיים כמו וילונות מהתקרה לרצפה, להגברת תחושת הגובה. תוספת של טקסטורות חמות ורכות מוסיפה לתחושת הנינוחות.

על הקירות עדיף לתלות תמונה אחת גדולה או לרכז את התמונות, במקום תמונות רבות ומפוזרות.

ואם כל העצות – השתמשו במראה ענקית וממסוגרת ליצירת אפקט מכפיל של הגודל.

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button