טיפים לעיצוב של בית יפני

היום אני רוצה להרחיב במה שאני עוסקת בו ביומיום- עיצוב באסתטיקה יפנית. מצאתי את עקרונות האסתטיקה היפנית כתמצית של מה שאני מאמינה בו בעיצוב. זה לא רחוק מקו המחשבה המינימליסטי של המודרניזם או המהות של “פחות זה יותר” והוא קיים כבר מאות שנים. 
המקור הוא באסתטיקה של הזן בודהיזם. זן הוא רק פן אחד של התרבות היפנית המסורתית, אך בשל היותו כה שונה ודומיננטי, אסתטיקת הזן נתפסת כ “אסתטיקה יפנית “.מהות הזן בעיצוב פנים היא בפשטות ובטבעיות החומרים. שילוב של עיצוב נוח ופרקטי שקט ובריא.

עשרה צעדים לעצב את ביתכם בהשראה יפנית:
1. צמצום: הבית היפני הוא בדרך כלל מסודר ומינימליסטי. אז אם יש כבר סוגים רבים של ריהוט, יש למיין את המתאימים ביותר לסגנון ולבחור רק את ההכרחיים. ריהוט בסגנון מודרני עם קו נקי עשוי מעץ טבעי בהחלט יכול להתאים.

2. הסתרה: אחסון סגור מעלים את הגודש מן העין ורק המעט מוצג חוצה.

3. הביאו את הטבע אל תוך הבית. באמצעות יצירת חלל פתוח, כאשר יש לנו חלונות גדולים ופתחי דלתות רחבים מתאפשרת זרימה נעימה בין החוץ לפנים.

4.דלתות ההזזה היפניות קיימות בעיקר כדי לחסוך מקום בחלל. הדלת היפנית נקרא Shoji. מטרתו לפתוח פתח גדול ככל האפשר אל החוץ. האור הטבעי, בעיקר כשהוא מסונן ולא בוהק מדי תורם להרגשה רגועה.

5. השתמשו בחמרים טבעיים. רצפת עץ טבעי יכולה להכניס לבית תחושת רוגע. לחלופין, ניתן לעשות שימוש בטטמי אלו המשטחים הדחוסים העשויים מגבעולי האורז, שניתן להניח על הרצפה במקום להחליף אותה.

6. חמרים טבעיים אחרים: באבן, קרמיקה, כרזל, טיח מינרלי, כותנה, צמר.

7. שימוש בצבעים טבעיים, מונוכרומטיים ונייטרליים. צבעוניות של הטבע: לבן חום שחור ואפור. יש גם שימוש בירוק כהה, כחול אינדיגו.

8. הריהוט היפני בדרך כלל נמוך ואופקי ולרוב וצורתו פשוטה וגם הוא מחמרים טבעיים בדרך כלל לא מהוקצעים. גם אם איננו מסוגלים להתרגל לשינה ולישיבה על הרצפה ממש, נשמור את הריהוט קרוב לפני קרקע.

9. ניתן להוסיף כמה אביזרים יפניים לחידוד האווירה, כגון מגילת קליגרפיה (כתיבה יפנית), אמנות יפנית, כלי קרמיקה או סידור פרחים או מלאכות יפניות כגון השיבורי.

10. למים יש השפעה מרגיעה. האמבטיה היפנית נקראת Ofuro ועושה את כל ההבדל בין כאן לשם.
מקווה שספגתם קצת את האווירה, ושיהיה שבוע נהדר!
אסתי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button