השראות מהממלכה – רשמים מטיול בירדן עם פרוץ האביב

 

כמידי שנה יצאנו לטיול רגלי של ארבעה ימים לאזור רַחְמֶה בירדן מול יטבתה. זהו אזור נידח מאוד בדרום אַדוֹם. טיילנו באזור ג’בל סור, ואדי חובאת וואדי רחמה – אזור של הרים ורמות עם תצפיות אדירות, שנחתכים על ידי קניונים עצומים של אבן חול וגרניט

מסע רגלי הוא הזדמנות להתנתק משגרת היומיום, לאתגר את עצמך במאמץ פיזי, לשנות את הנופים הגיאוגרפיים והתרבותיים ולהשאיר המון זמן למחשבה ולדמיון לספוג דברים חדשים והשראות שיניבו יותר יצירתיות בעבודה.

פריצת האביב לא דילגה גם על האזור המדברי הזה בשלל פרחים

 

לאורך הנחלים מעיינות קטנים והמון גבים.

שקיעות וזריחות העצימו את אודם הסלעים שנתנו את שמם לחבל הארץ הזה-אדום.

אבל זהו בלוג בנושא עיצוב פנים, ומה שאני עושה תמיד במסעות זה לומדת עד כמה שאפשר על החומריות של הטבע. אני יוצרת בחומרים טבעיים ולומדת אותם דרך השהיה בטבע.

הגיאולוגיה היא הדבר המרשים ביותר לאורך הדרך. שלושה סוגי סלע עיקריים:

התשתית הם סלעי היסוד, הגרניט בגוונים עיקריים ורוד, ירוק לבן ושחור. הם נבדלים בניהם בעובי ובסוג האגרגטים המעניקים להם את צבעם. סלעי היסוד, שמקורם בגרעין כדור הארץ ומתוארכים לפרה קמבריון (600 מיליון שנה)

 

אבן החול האדומה-חומה, אום-עשרין על שם הוואדי החוצה את וואדי ראם, מהווה את החלק המרכזי של ההרים ונותנת להם את צבעם הדומיננטי. היא עשירה בתחמוצות ברזל ונחושת הנותנים לה את צבעם.

 

 

אבן החול הלבנה הדי סי על שם הכפר שבשולי האזור יוצרת את הכיפות המתונות והרכות שעל הפלטו העליון של ההר.

השברים הטקטוניים ומערכות הסידוק מערבבים את כל המערכות בכוונים אופקיים ואנכיים ויוצרים מראות משגעים של עורקים מסתרגים.

על כל אלה ישנה הבלייה. הבליה מהירה ביותר היא על קירות. האיזורים שמתבלים הופכים שקועים, וק ווי הזרימה של המים נשארים בולטים מן הקיר. התופעה המתקבלת נקראת טפוני (Tafooni) “חלונות”.

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button