געגועים למושבה

הצבעוניות שבחרנו היתה בצבעים של סתיו, שידברו עם הירוק שמשתולל בחוץ רוב ימות השנה ועם הפריחות שמציצות פנימה

כשראיתי לראשונה את הבית בבנימינה, בית ותיק העומד לפני שיפוץ, לאחר שנרכש מבעליו שבנו אותו בשנות התשעים, התרגשתי. לא מזמן עזבתי את בנימינה ועברתי לתל אביב, אבל הבית הטובל בירק סבוך, החזיר לי את הגעגועים למושבה הוותיקה.

מבחינה אדריכלית אין משהו מיוחד בבית הרעפים בן שתי הקומות, שמכוסה בטון מותז ובו חלונות דמויי קשתות בסגנון התקופה בה נבנה, תקרה לא גבוהה, רצפת טרצו ואלומיניום סטנדרטי בפתחי החלונות. אבל המיקום בסביבה הטבעית דרש התייחסות חוץ-פנים קלאסית.

pic2_june

ההחלטה העיצובית שלי היתה לפתוח את הבית לגינת החורש הותיקה בחלונות יפים, בעלי מקצב ואחידות, שייתנו את התחושה של שהייה באקווריום של ירק. לפתוח את המטבח, פינת האוכל וחדר המגורים, לכדי חלל אחד ולפנק את הבית כולו בחומרים טבעיים ובתאורה שתחמיא לו. אין צורך בוילונות או בתריסים, כי הבית מוסתר מעיני המתבונן בירק. בחרתי בריהוט מינימלי שישדר גם הוא את הפשטות של הבית.

pic3_june

בפרוגרמה ניתנה תשומת לב רבה למטבח, שנבנה בצורת ח’ בעץ אלון והוצב בו אי המשמש לארוחות היומיום. משטחי העבודה השחורים מפתיעים על רקע העץ הבהיר.

pic4_june

הקומה רוצפה באבן חלילה מקומית היוצאת גם אל הפרגולה בגינה. את החלל שמתחת למדרגות ניצלתי לבניית ארון אחסון ענק.

pic5_june

בקומת חדרי השינה נעשו שינויים מעטים: חדר האמבטיה הורחב כדי להיות גדול ומפנק, רצפת הקומה רוצפה בפרקט תלת שכבתי, הדלתות הוחלפו לדלתות עץ ופינת המשפחה רוהטה במרבץ צבעוני.

pic6_june

pic7_june pic8_june

בני הבית היו מעורבים בתהליך העיצוב. הצבעוניות שבחרנו היתה בצבעים של סתיו, שידברו עם הירוק שמשתולל בחוץ רוב ימות השנה ועם הפריחות שמציצות פנימה. זה כל מה שנדרש כדי להכניס את השקט והרוגע הביתה ולשקף את רוח המקום והמושבה.

 

 

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button