איקאה – לא מה שחשבתם

 

מעצבים גדולים במחירים קטנים

אם מפנקים אותנו למה שנתנגד? מישהו עשה עבורנו את המחקר כדי להבין מה אנחנו בעצם רוצים, עיצב מוצר, וייצר במחיר חסר תחרות לאיכות המסוימת. מחקרים מראים כי אנשים מעריכים ואוהבים יותר דברים שהם השקיעו בהם עבודה ומאמץ שהסתיים בהצלחה.

שם התופעה- אפקט איקאה: https://www.hbs.edu/faculty/Publication%20Files/11-091.pdf

המעצבים הגדולים בעולם משתפים פעולה עם איקאה.

ב-2015 שיתוף הפעולה התקיים עם Piet Hein Eek. המעצב ההולנדי הניב קולקציה, רהיטים ואקססוריז בקו של חמרים טבעיים, המדגישים חוסר שלמות ומזכירים מלאכות יד עממיות.

התמונה נלקחה מהאתר: www.dezeen.com

התמונה נלקחה מהאתר: www.dezeen.com

זו ההזדמנות להציג את אחד מהקריטריונים שלי לחיפוש פריטים באיקאה. אני קודם כל בוחנת את החומר ממנו עשוי הרהיט או המוצר. חמרים טבעיים: עץ, קרטון, צמר, כותנה יקבלו תמיד קדימות. הקו של גימורים גסים ולא מושלמים או בעבודת יד הוא בבסיס עבודת העיצוב שלי.

אז בהקשר זה, ב-2015  מעצבי איקאה שיתפו פעולה עם אמנים מקומיים מדרום-מזרח אסיה ליצירת קולקציית NIPPRIG בעיצובו של Nike Carlsson.

התמונה נלקחה מהאתר: ikea.co.il

יש לכך נגיעה גם לעבודה החברתית שנעשית באיקאה.

ב-2016 הוכרז על שיתוף פעולה עם המותג השוודי HAY, אשר הוקם על ידי זוג המעצבים Mot Mette ו-Rolf Roy . בראשית דרכו הוא שאף להיות כמו איקאה, נגיש להמונים אולם לא עמד בכך. ב- 2017 רק בעזרת איקאה הם הצליחו לייצר קולקציה של רהיטי אמצע המאה במחיר המתאים ולהגשים את חזונם הראשון ואילו לקוחות איקאה יכולים לקבל מוצר בעיצוב ממותג ובמחיר נגיש.

 

שולחן קפה. צילום יח”צ

התמונות נלקחו מהאתר: ikea.co.il

באותה שנה הוכרז כי  Virgil Abloh, הארט דירקטור של הראפר קנייה ווסט המוכר בזכות מותגו המינימליסטי  Off-White יעצב גם עבור איקאה, מוצרים שיצאו לשוק ב-2019. קהל היעד הוא ה- millenials אשר עושים את צעדיהם הראשונים במגורים עצמאיים.

https://www.instagram.com/p/BaT1Ar4lJGf/?utm_source=ig_web_copy_link

קישור לדף האינסטגרם של ההכרזה.

התמונה נלקח מהאתר: https://www.jet-society.com/

בינתיים הוצגו הפרוטוטיפים של המוצרים ואין ספק שזו תהיה זריקת מרץ צעירה לקולקציות הוותיקות.

התמונה נלקחה מהאתר: www.ikea.co.il

ב-2018 הושקה קולקציה שיתוף פעולה עם המעצב המצליח Tom Dixon, כאשר בשנה הקודמת היא הוצגה בשבוע העיצוב במילאנו.

התמונה נלקחה מהאתר www.ikea.co.il

הסדרה נקראת Delacting, שפרושו בשוודית – להיות מעורב. הרהיטים על בסיס אלומיניום קליל, ניתנים לשינוי ולהתאמה לצרכי הבית, עם שולחנות צד ואלמנטים נשלפים נוספים. העיצוב מתאים בעיקר לחללים קטנים ומשתלב עם המסר ה”נומאדי”, נוודי, האופייני כל כך לאורח החיים של צעירים.

התמונה נלקחה מהאתר: www.dezeen.com

ובגרסה יותר יוקרתית בשיתוף פעולה עם יצרנית הטקסטיל Bemz:

התמונה נלקחה מהאתר: www.dezeen.com

בשנת 2019 יגיעו לארץ 10 קולקציות מתחלפות של איקאה, כשבכל אחת כ-50 פריטים. חלקם יהיו משל מעצבים ידועי שם. שימו לב, זו אולי ההזדמנות היחידה שלנו לרכוש פריט של מעצב גדול במחיר קטן.

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button