איקאה – לא מה שחשבתם (חלק שלישי)

אז הבנו את גודל ההשקעה של איקאה במחקר. היא משקיעה באמת ובתמים בהבנה עמוקה של מהו בית. מידי שנה היא מוציאה סקר שבודק תפיסות ורגשות של אנשים הקשורים ל- “בית” הסקר נערך ב-12 ערים בעולם ודוגם 12 אלף איש בוגרים (18-80).

החברה שתרמה לא מעט לגלובליזציה, בהאחדה של דפוסי המגורים שלנו, מרכזת מגמות הקשורות לצורות המגורים העכשוויות והעתידיות, אך גם מוציאה תובנות מורכבות. הנה כמה דברים שאפשר ללמוד ממנו, על מגמות וכנראה גם על עצמנו ולתכנן את הבית מתוך ראייה של הצרכים האמתיים, עכשיו ובעתיד   : https://ikeamuseum.com/…/9a9…/ikea_life_at_home_report_3.pdf

48%  מהנשאלים אמרו שבית מיצג עבורם מקום בו מתקיימות מערכות היחסים החשובות שלהם. 
לשאלה מהו הבית האידאלי בעינך ענו: 38% בטוח 34% מרווח ו29% קל לתפעול. 
יחסים ותחושת שייכות מתחזקים בבית אם מאפשרים בו מקום ליצירת יחסים, שטחים ציבוריים. אולם התודעה שמעלים המחקרים היא האורבניזציה המהירה. ב-2020 80% מאוכלוסיית העולם תגור בערים. שטחי המחיה המצטמצמים מחייבים לבחון את חוויות הבית, על מנת לתת לה מענה פיזי. מרחבים ליצירת יחסים מחד ומקומות אינטימיים להשגת פרטיות מאידך יהיו משאבים בחוסר. 

יותר ויותר פתרונות מוקדשים להקטנת המרחב, לעשות אותו רב שימושי, ללמד אנשים לברור את כמות החפצים שלהם בבית. מאידך, על מנת לייצר יחסים, דרוש גם המקום הפיזי שיקלוט אותם, הסלון, פינת האוכל. במרחבים אורבניים יש היום מגמה של חללי אירוח משותפים אם בבתים משותפים, שחולקים חללי אירוח למספר דיירים ואם במקומות להשכרה. איקאה למשל מחזיקה חלל בוורשה, עם מטבחים וחדרי אוכל בו אנשים יכולים לבשל ולסעוד עם משפחתם, מה שאינם יכולים לעשות בבתיהם. 

אז מה ״עושה בית״? 
מרחב, חפצים, יחסים, ומקומיות.
מרחב אינו אך ורק שטח כי אם גם חוויות חושיות. הם מכנים אותן הממד הרביעי: 
מראה, הטיפול באור הוא קריטי הן לבריאות והן ליצירת חמימות
צליל, טיפול אקוסטי לבידוד מרעשים וכמובן יציר צליל נעים. 65% מהmillennials- (18-29)  מנגנים מוזיקה בבית, לעומת 49% באוכלוסייה המבוגרת.

ריח, 40% אומרים שלביתם יש ריח מזוהה “ריח של בית
מגע, חשיבות רבה לחומרים הטבעיים חשוב מאוד לעבוד עם טקסטורות שונות רכות ומחוספסות, קונטרסטיים עושים את היחסים והחפצים ליותר מעניינים. 
וכמובן טעם אשר יותר מכל מעורר זכרונות. 
כל אלה משפיעים על תחושת הביתיות יותר משאנו משערים ולאלה לא דרוש מקום או לוקליות מסויימים

שיהיה לכם שבוע מקסים!
אסתי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button