איקאה – לא מה שחשבתם (חלק רביעי)

 

המעצבים הגדולים במחירים הקטנים

אם מפנקים אותנו למה שנתנגד? מישהו עשה את המחקר מה אנחנו בעצם רוצים, עיצב מוצר, וייצר במחיר חסר תחרות לאיכות המסוימת. מחקרים מראים כי אנשים מעריכים ואוהבים יותר דברים שהם השקיעו בהם עבודה ומאמץ שהסתיים בהצלחה. שם התופעה – ״אפקט איקאה״.
https://www.hbs.edu/faculty/Publication%20Files/11-091.pdf 
המעצבים הגדולים בעולם משתפים פעולה עם איקאה. 
ב- שיתוף הפעולה עם 2015 Piet Hein Eek המעצב ההולנדי הניב קולקציה, רהיטים ואקססוריז בקו של חמרים טבעיים, המדגישים חוסר שלמות, המזכירים מלאכות יד עממיות. 

זו ההזדמנות להציג את אחד מהקריטריונים שלי לחיפוש פריטים באיקאה. אני קודם כל בוחנת את החומר ממנו עשוי הרהיט או המוצר. חמרים טבעיים: עץ, קרטון, צמר, כותנה יקבלו תמיד קדימות. הקו של גימורים גסים ולא מושלמים או בעבודת יד הוא בבסיס עבודת העיצוב שלי. 
אז בהקשר הזה, ב-2015 מעצבי איקאה שיתפו פעולה עם אמנים מקומיים מדרום-מזרח אסיה ליצירת קולקציית NIPPRIG , בעיצובו של Nike Carlsson 

יש לכך נגיעה גם לעבודה החברתית שנעשית באיקאה. 
ב-2016 הוכרז על שיתוף פעולה עם המותג השוודי HAY , אשר הוקם על ידי זוג המעצבים Mot Mette ו-Rolf Roy . בראשית דרכו הוא שאף להיות כמו איקאה, נגיש להמונים אולם לא עמד בכך. ב- 2017 רק בעזרת איקאה הם הצליחו לייצר קולקציה של רהיטי אמצע המאה במחיר המתאים ולהגשים את חזונם הראשון ואילו לקוחות איקאה יכולים לקבל מוצר בעיצוב ממותג ובמחיר נגיש. 

באותה שנה הוכרז כי Virgil Abloh, הארט דירקטור של הראפר קנייה ווסט המוכר בזכות מותגו המינימליסטי Off-White יעצב גם עבור איקאה, מוצרים שיצאו לשוק ב-2019. קהל היעד הוא ה- millenials  אשר עושים את צעדיהם הראשונים במגורים עצמאיים. 
קישור https://www.instagram.com/p/BaT1Ar4lJGf/… לדף האינסטגרם של ההכרזה. 
בינתיים הוצגו הפרוטוטיפים של המוצרים ואין ספק שזו תהיה זריקת מרץ צעירה לקולקציות הותיקות. 

ב -2018  הושקה קולקציה שיתוף פעולה עם המעצב המצליח Tom Dixon, כאשר בשנה הקודמת היא הוצגה בשבוע העיצוב במילנו. 
הסדרה נקראת Delacting, שפרושו בשוודית – להיות מעורב. הרהיטים על בסיס אלומיניום קליל, ניתנים לשינוי ולהתאמה לצרכי הבית, עם שולחנות צד ואלמנטים נשלפים נוספים. העיצוב מתאים בעיקר לחללים קטנים ומשתלב עם המסר ה”נומאדי”, נוודי, האפייני כל כך לאורח החיים של צעירים. 
ובגרסה יותר יוקרתית בשיתוף פעולה עם יצרנית הטקסטיל  Bemz

בשנת 2019 יגיעו לארץ 10 קולקציות מתחלפות של איקאה, כשבכל אחת כ-50 פריטים. חלקם יהיו משל מעצבים ידועי שם. שימו לב, זו אולי ההזדמנות היחידה שלנו לרכוש פריט של מעצב גדול במחיר קטן.

שהיה יום נפלא, אסתי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button