איך נעצב את המטבח ופינת האוכל בחורף

למטבח ולפינת האוכל יש תפקיד נוסף בחורף. זה המקום שמלכד את המשפחה והחברים לפינוקים קולינריים נעימים שקשורים באוכל. החושך מקדים ואפשר להעביר זמן ביחד בפנים הבית, לאפשר שיחה קצת יותר נינוחה ולהעצים את החוויה המשפחתית. 


בבית הכפרי של המאות הקודמות המטבח היה הבית. התנור משמש הן לבישול והן לחימום הוא מפיץ אור ובלילות הקרים הוא המקום המועדף לשינה. למעשה מיקום המטבח המודרני חזר להיות במרכז הבית, חלק בלתי נפרד מחדר המגורים וריהוט המטבח אינו שונה מריהוט חדר המגורים. בחורף כדאי ליהנות מהתחושה החמימה, שמוסיף המטבח לחדר המגורים: חום וריחות בישול ואפיה. 

אז מה שנכון לחדר המגורים נכון גם למטבח. גם במטבח אפשר לפרוס בחורף שטיח.
בארץ, בה ישנם יותר חדשי קיץ מחורף, לא נהוג להשתמש בשטיחים קבועים לרצפה ומעטים הרשו לעצמם חימום תת-רצפתי. אבל אין סיבה שלא לפרוש שטיחים עונתיים בחורף, בפרט אם הרצפות הן טרצו, אבן או בטון המעבירות קור. גם וילונות עבים יצרו אפקט של חום בעונת החורף ואפשר יהיה להסירם בבוא האביב. 

עוד סממנים של חורף 2019 הם הדגמים הצמחיים על גבי וילונות וכריות. כמה שיותר גדולים, לקוחים מהעולמות הטרופיים ומזכירים מזג אויר אופטימי יותר שעוד יגיע. 
הפשטות של החומרים הטבעיים, למשל אלה האופיניים לעיצוב הסקנדינבי המתאים לחורף הם על זמניים: פשתן וצמר הם השקעה טובה שתלווה אתכם לאורך שנים.

השנה ניתן להוסיף להם כמה מהצבעים האופנתיים והבלתי צפויים: כחול נייבי, אדום עמוק בתוספת טקסטורות שונות כמו קטיפה, שחוזרת אלינו מידי כמה שנים. שנות ה-’80’, כבר אמרנו? 

הכתום הג’ינג’י האופנתי השנה מכניס אופטימיות לעונה הסגרירית. זה הגוון של מוצרי ורהיטי העור או הברק של הפליז, הנחושת והזהב, שאנו מאמצים בחום בעיצוב החורף השנה ואשר מעשירים את המראה ומוסיפים לו תחכום.

ולבסוף, זכרו את כורסת הקריאה שלכם בסלון או בחדר השינה. מעור, מבד, מצמר או מחומרים זולים וחדשניים. זה הזמן להתכרבל בה עם ספר טוב או בינג’ אינסופי.

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button