אדריכלות פנים – עיצוב פנים משודרג

אדריכלות פנים – קטגוריה עליונה

 אם אתם עומדים לפני המשימה של עיצוב הבית, לבטח נתקלתם במעצבי פנים שטענו בפניכם שיש להם את כל ההסמכות הנדרשות, מעצבי פנים שהם פשוט מעצבי פנים וכנראה שגם נתקלתם באדריכלי פנים. ייתכן שזה לא ממש משנה לכם מי הוא מי, אבל כדאי לדעת שיש הבדל בין שלושת קטגוריות אנשי המקצוע האלה, ומדובר בהבדל שבהחלט יכול להשפיע גם על התוצאה הסופית ועל תהליך הבנייה/ שיפוץ/ עיצוב שתעברו. אדריכלות פנים היא למעשה הקטגוריה העליונה של עולם עיצוב הפנים, קטגוריה המעניקה לחבריה את הסמכות לא רק לעצב את הבית ברמה הקוסמטית, אלא גם לקבל החלטות הנדסיות.

הסדרת סמכויות אנשי המקצוע בעולם עיצוב הפנים

עולם עיצוב הפנים היה פרוץ במשך שנים ארוכות, שבמהלכן כל אדם שהרגיש מבורך בכישרון יצירה ועיצוב, הגדיר את עצמו כמעצב פנים. לאחר שנים של שוק פרוץ, התערב המחוקק וקבע חוקים ותקנות, המסדירים את הסמכות של בעלי המקצוע בתחום, ואת האופן בו הם יכולים להגדיר את עצמם. מעצב פנים הוא איש מקצוע המחוייב לעבור תהליך לימוד והשכלה כנדרש על פי החוק, ורק לאחר מכן יוכל לקבל את ההסמכה הנדרשת ולקרוא לעצמו מעצב פנים. אדריכלות פנים היא למעשה שילוב של מקצוע עיצוב הפנים עם מקצוע ההנדסה, כך שאדריכל פנים נהנה מסמכויות נרחבות יותר בתהליך העיצוב.

wabi-sabi - אדריכלות פנים

חופש פעולה סביב שינויים מבניים בעלי היבטים הנדסיים

השאלה היא מדוע כל זה צריך לעניין אתכם, ולמה זה חשוב שלאיש המקצוע שאותו אתם בוחרים תהיינה הסמכויות ההנדסיות הנדרשות. ובכן, לא תמיד זה באמת קריטי, אבל ישנם מקרים שדווקא כן. בתהליכי עיצוב פנים בהחלט יכולים להיות מקרים בהם תרצו ללכת רחוק יותר מהנמכת תקרה, בניית נישה לטלוויזיה והגדרת הריצוף והריהוט לבית. במקרים אלה, ייתכן שתרצו לשבור קיר שלם לחלוטין, לשבור קיר וליצור בו פתח, לשבור עמוד או להוסיף עמוד, להוסיף דלת או חלון וכן הלאה. בכל המקרים האלה, מדובר בשינוי הנדסי של המבנה בו אתם גרים, ובהתאם לכך נדרשים לפעולות אלה אישורים הנדסיים מתאימים.

הסכנה שבהגבלת מגוון האפשרויות העומדות בפניכם, ללא הצדקה

מעצב פנים שאין לו את הסמכות לעסוק בתחום של אדריכלות פנים, במידה והוא מקצועי דיו, ידע לבצע את שיתופי הפעולה עם אנשי ההנדסה המתאימים כדי לבצע כל פעולה שתרצו בביתכם. יחד עם זאת, ישנם מעצבי פנים שיובילו מראש את תהליך העיצוב לכיוונים שאינם דורשים שינויים ואישורים הנדסיים, ובכך למעשה יגבילו את מגוון האפשרויות העומדות בפניכם לעיצוב הבית. לעומת זאת, איש מקצוע המתמחה בתחום של אדריכלות פנים וגם אוחז בכל הרישיונות וההסמכות הנדרשות, יוכל לבצע כל פעולה ללא מגבלה, ויוכל לתכנן עבורכם את תכנית העיצוב המגוונת והשלמה ביותר.

wabi-sabi - אדריכלות פנים

מעצב פנים או אדריכל פנים?

אחרי שאמרנו את זה, נשאלת השאלה האם עליכם תמיד לבחור באדריכל פנים על פני מעצב פנים, ואם לא, מתי יהיה זה נכון יותר עבורכם. ובכן, התשובה היא פשוטה למדי. לפני שנכנסים לתהליך של עיצוב הבית, חשוב שתשבו ותתכננו את התהליך בעצמכם, עוד לפני שנפגשתם עם איש המקצוע. תכנון ראשוני זה יהווה הבסיס לתהליך כולו, ויקבע את הקווים המנחים והקווים האדומים שילוו את התהליך. במידה ואתם מבינים כי יהיה עליכם לבצע שינויים מבניים, אתם בהחלט רוצים למצוא מעצב פנים בעל הסמכות אדריכלות פנים. במידה ואין כל צורך בשינויים מבניים, תוכלו לבחור גם מעצב פנים שאינו אדריכל.

היכולת של מעצב הפנים לשכור מומחה הנדסי

יחד עם זאת, אם יש לכם כבר מעצב פנים שאתם מתחברים אליו וסומכים עליו ואוהבים את העבודה שלו, יש לכם תמיד את האפשרות לבקש מאותו מעצב לבצע את כל הנדרש על מנת להשיג את האישורים ההנדסיים לפעולות שאתם רוצים לבצע ולשלב בתהליך העיצוב. אם מעצב הפנים ינסה “להוריד” אתכם מכל רעיון כזה באופן שיטתי, כנראה שהמעצב שבחרתם הוא לא המעצב הנכון עבורכם, ולא משנה אם בסוף יבוצעו או לא יבוצעו שינויים מבניים. מבחינתכם, אתם רוצים להבטיח שכל האפשרויות עומדות בפניכם, ותוכלו להשיג זאת בין על ידי עבודה עם אדריכל פנים מוסמך, ובין על ידי עבודה עם מעצב פנים שיודע לעבוד בשיתוף פעולה עם אנשי המקצוע הנדרשים.

.מוזמנים ליצור קשר ולבחון עד כמה אנחנו מתאימים לכם. לחצו כאן

עיצוב דירות קטנות בתל אביב
מאמרים וטיפים שלי

עיצוב דירות קטנות בתל אביב

עיצוב פנים דירות קטנות בת”א אם רכשתם או אתם מתגוררים בדירה קטנה בתל אביב ואתם מעוניינים לשדרג את איכות החיים

צור קשר
close slider

    אם גם אתם אנשים מיוחדים, עם עולם פנימי עשיר, ידע תרבותי, ראיתם עולם ואתם מחפשים עיצובים לא שיגרתיים שיבטאו אתכם – בואו נישאר בקשר!

      Call Now Button